x-kom hosting

Zakup laptopa do nauki . 5000-7000 zl

LutnikPL
utworzono
utworzono (edytowane)

Mam w planach zakup laptopa w celach edukacyjnych(Technikum Informatyczne), głównie w celu pisania notatek,VirtualBoxa na 2 maszynach czasem jakis debian. Oraz pisania jakiś prostych programów w Visual Studio.
Mam do dyspozycji około 5000 zł. Pytanie czy pada czy zakupić używanego macbooka czy kupić nowego z Windowsem.
Znalazlem dobra ofertę macbooka pro 15 zeszło rocznego za kwotę 7000 zł(i7,2,2GZ,256 ssd,16gb ramu), byłbym gotów nawet dopłacić tylko pytanie czy warto?Jednak w przypadku wyboru laptopa z windowsem chciałbym się ograniczyć do kwoty 5000 zł. Co Wy o tym sądzicie?
A jak coś z Windowsem to co byście polecili?Kończę za niedlugo technikum i chciałbym aby ten laptop również posłużył mi za narzędzie pracy w okresie studiów.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.

Adam

Edytowane przez LutnikPL

Youki
komentarz
komentarz

Założyłeś dwa takie same tematy, jeden usunąłem jak coś.

Niezbyt warto.

Laptop 15 czy 17 cali? Z systemem operacyjnym czy masz już własny?

 

W gry także będziesz grać?

  • Dobra wypowiedź 1
LutnikPL
komentarz
komentarz

Jeśli laptop z Windowsem to bez systemu operacyjnego posiadam dostęp do platformy dreamspark i mam "darmowy system".

Laptop 15 calowy powinien w zupełności wystarczyć. Jeśli już miałbym wybierać Windowsa znalazłem takiego.

http://allegro.pl/dell-xps-15-9550-i5-6300hq-8gb-256gb-gtx960-4k-w10-i6740807409.html

Co powiecie?

 

 

Youki
komentarz
komentarz

Gwarancja sprzedawcy, nie producenta. 

1 godzinę temu, Youki napisał:

W gry także będziesz grać?

Odpowiedz na to pytanie.

  • Dobra wypowiedź 1
LutnikPL
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Youki napisał:

Gwarancja sprzedawcy, nie producenta. 

Odpowiedz na to pytanie.

Posiadam PC do grania w gry komputerowe. Laptop byłby wykorzystywany tylko w celach edukacyjnych.

Co do della moje przeoczenie, nie zwróciłem uwagi.

 

Youki
komentarz
komentarz

W tym budżecie raczej skierowałbym się ku Dell E5570 z 4 rdzeniowym procesorem I5 6440HQ, 8/16 GB RAM, pojemnym dyskiem SSD, matową matrycą FHD IPS oraz 3 letnią gwarancją.

 

LutnikPL
komentarz
komentarz

Opcje od firmy Apple odrzucił byś całkowicie? A model który podesłałem znaleziony na gwarancji producenta również nie wchodziłby w rachubę ?

Sobiepan
komentarz
komentarz

nie warto się pchać w macbooka, za 5 tys masz porządny laptop, jak sądzę laptop i tak jest po gwarancji producenta 

Youki
komentarz
komentarz

Nie potrzebujesz dedykowanego układu graficznego do tych zastosowań, matryca 4K to też zwykły chwyt marketingowy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.