x-kom hosting

Problem z dostawcą internetu

MrAdminek13
utworzono
utworzono

Witam , nie wiem co mam robić w mojej sytuacji więc proszę o jakieś sensowne porady . Chodzi o to , że dostawca robi ze mnie kretyna , udaję , że wszystko jest w porządku (a nie jest) poza częstym brakiem internetu ostatnio panowie z tej firmy robili coś przy słupie z którego idzie mój net , no i niestety coś zwalili ponieważ chodzi on 8-10 razy wolniej niż to było wcześniej , sprawa została zgłoszona , ale ich "specjalista" wyglądał jakby nie miał zielonego pojęcia o tym co robi , nawet jego posługiwanie się myszką nie świadczyło o nim nic dobrego . Po tym jak zapytał się kto podłączał mi gniazda internetowe odpowiedziałem , że ja . Jakie było jego zdziwienie , że udało mi się tego dokonać , i stwierdził "Powinieneś grać w totka skoro udało Ci się podłączyć samemu te gniazda , bo mi to nie bardzo wychodzi a co powiedzieć Tobie" , potem powiedział , że internet "jest" po czym szybko uciekł i odjechał :) . Według umowy muszę się z nim zgodzić skoro mam napisane , że maksymalna prędkość "do" 6MB , już nie wiem co z tym zrobić , pomożecie ? 

 

Pobieranie miesiąc temu : 600 -650 kb/s

Pobieranie teraz : 60 - 80 kb /s

2a.png

politolog
komentarz
komentarz

Jak nazywa się twój modem/router ? Dostawca to Orange ? 

  • Dobra wypowiedź 1
jukasz
komentarz
komentarz

A na innym sprzęcie (komputerze, telefonie) jest to samo? Możesz ominąć router?

  • Dobra wypowiedź 1
MrAdminek13
komentarz
komentarz
15 godzin temu, politolog napisał:

Jak nazywa się twój modem/router ? Dostawca to Orange ? 

ON NETWORKS N150RM 

Dostawca Telefony Podlaskie po linii Orange

politolog
komentarz
komentarz
1 minutę temu, MrAdminek13 napisał:

ON NETWORKS N150RM 

Zaloguj się na niego i zrób screena z SNR oraz tłumienia , wynik wrzuć tutaj . 

  • Dobra wypowiedź 1
MrAdminek13
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, jukasz napisał:

A na innym sprzęcie (komputerze, telefonie) jest to samo? Możesz ominąć router?

To samo , brat jest podpięty pod ten sam słup i ma to samo

10 minut temu, politolog napisał:

Zaloguj się na niego i zrób screena z SNR oraz tłumienia , wynik wrzuć tutaj . 

Proszę 

11.png

22.png

I mam takie pytanie czy wartość connection speed jest zmienna czy jest już ustalana sztywno przez dostawcę ?

Bo mam i takiego screena który robiłem z 2 msc temu 

33.png

politolog
komentarz
komentarz

SNR tobie spadł razem z prędkością . Tłumienie jest mniej więcej podobne . Rekonfiguracja portu na DSLAMIE by się przydała . Postaw sprawę jasno dostawcy internetu , albo porządnie naprawicie lub piszę sprawę do miejscowego UKE . 

  • Dobra wypowiedź 1
MrAdminek13
komentarz
komentarz
28 minut temu, politolog napisał:

SNR tobie spadł razem z prędkością . Tłumienie jest mniej więcej podobne . Rekonfiguracja portu na DSLAMIE by się przydała . Postaw sprawę jasno dostawcy internetu , albo porządnie naprawicie lub piszę sprawę do miejscowego UKE . 

Dzięki za pomoc kolego , tak zrobię :)

A jeszcze mam jedno pytanie . Co jeśli Oni zaczną się tłumaczyć , że w umowie mają prędkość "do" czyli nie ważne jaką mam szybkość , ale oni się wywiązują z umowy ?

politolog
komentarz
komentarz
Godzinę temu, MrAdminek13 napisał:

Co jeśli Oni zaczną się tłumaczyć , że w umowie mają prędkość "do" czyli nie ważne jaką mam szybkość , ale oni się wywiązują z umowy ?

Ty skarżysz ich na niekompetencję pracowników , którzy nie potrafią naprawić usługi . Masz dowody w postaci screenów . Wspomniałem tłumienie , się nie zmieniło więc działaj . 

  • Dobra wypowiedź 1
MrAdminek13
komentarz
komentarz
50 minut temu, politolog napisał:

Ty skarżysz ich na niekompetencję pracowników , którzy nie potrafią naprawić usługi . Masz dowody w postaci screenów . Wspomniałem tłumienie , się nie zmieniło więc działaj . 

Teraz patrzyłem szybkość pobierania i jest teraz po raz pierwszy w okolicach 150 kb/s od czasu zepsucia się. 

aaaaa.png

politolog
komentarz
komentarz
37 minut temu, MrAdminek13 napisał:

Teraz patrzyłem szybkość pobierania i jest teraz po raz pierwszy w okolicach 150 kb/s od czasu zepsucia się.

SNR jest na granicy zrywania synchronizacji . 3 dB w plecy masz :V .

  • Dobra wypowiedź 1
MrAdminek13
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, politolog napisał:

Ty skarżysz ich na niekompetencję pracowników , którzy nie potrafią naprawić usługi . Masz dowody w postaci screenów . Wspomniałem tłumienie , się nie zmieniło więc działaj . 

Co to oznacza . bo jestem trochę w tym zielony ?:)

politolog
komentarz
komentarz
Teraz, MrAdminek13 napisał:

Co to oznacza . bo jestem trochę w tym zielony ?:)

To oznacza , że nastąpiło pogorszenie działania internetu , a technicy nie potrafią tego naprawić . 

  • Dobra wypowiedź 1
MrAdminek13
komentarz
komentarz

Oj przepraszam , nie ten post zacytowałem chodziło mi o ten ostatni :)

Zaobserwowałem także , że po tym jak szybkość internetu zmalała to nie zauważyłem , aby internet się rozłączaj co jakiś czas , tak jak to było , gdy miałem szybkość na normalnym poziomie

politolog
komentarz
komentarz
20 godzin temu, MrAdminek13 napisał:

aby internet się rozłączaj co jakiś czas , tak jak to było , gdy miałem szybkość na normalnym poziomie

Konieczna i tak jest porządna naprawa , żadna filozofia . 

  • Dobra wypowiedź 1
MrAdminek13
komentarz
komentarz
4 godziny temu, politolog napisał:

Konieczna i tak jest porządna naprawa , żadna filozofia . 

Dzięki wielkie za pomoc :)

  • 4 tygodnie później...
EdytaKawka
komentarz
komentarz

I co pomogło? Też mam ostatnio takie problemy ;/

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jakiego masz neta ?

szaki
komentarz
komentarz

Zgłoś, niech wlezą jeszcze raz na słupa. jak usterka wystepuje od czasu wizyty techniów na słupie. Może coś urwali i chodzi po jednej żyle, albo jest słaby styk. Jak grzebali cos w instalcji w domu, zapnij modem na przyłaczu z pominieciem instalacji i obacz na ile zapina sie modem

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.