x-kom hosting

Laptop i adapter minijack - problem.

iNy
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć. Nie wiem gdzie zbytnio mogę to napisać, a jest to dział z laptopami, więc napiszę to tutaj.

Mam słuchawki SUPERLUX HMC631 i adapter minijack firmy Sharkoon.

W czym jest problem? Po przejściu na Windows10 system pyta się o to jakie urządzenie zostało właśnie podłączone (screen) przez co nie mogę używać normalnie słuchawek i mikrofonu z nich jednocześnie :x

Na Win7 system nie pokazywał takiego czegoś :P.

Laptop: Asus A555l

 

3 godziny temu, iNy napisał:

 

Edytowane przez iNy

szagus
komentarz
komentarz
Cytuj

Po przejściu na Windows10

bardzo często pojawiają się takie problemy. Powinno być do wyboru "słuchawki z mikrofonem". Próbuj innych sterowników, jak to nie pomoże to polecam support Asusa - mi tam kiedyś pomogli.

iNy
komentarz
komentarz (edytowane)
19 godzin temu, szagus napisał:

bardzo często pojawiają się takie problemy. Powinno być do wyboru "słuchawki z mikrofonem". Próbuj innych sterowników, jak to nie pomoże to polecam support Asusa - mi tam kiedyś pomogli.

Tzn. Ty też to masz i masz opcję słuchawki z mikrofonem?

 

 

 

Edit:

Zainstalowałem sterowniki i system już nie pyta się o to jakie urządzenie zostało podłączone, a nawet pokazuje mi w urządzeniach do odtwarzania słuchawki aczkolwiek mikrofon ze słuchawek nadal nie działa.

Może to coś zmieni - mikrofon w słuchawkach jest zintegrowany ;)

Edytowane przez iNy
Zainstalowanie sterowników + dalszy problem
szagus
komentarz
komentarz

Ja w komputerze służbowym mam tak - wyskakuje okienko i pyta czy podłączono mikrofon czy zestaw mikrofon+słuchawki.

iNy
komentarz
komentarz
18 godzin temu, szagus napisał:

Ja w komputerze służbowym mam tak - wyskakuje okienko i pyta czy podłączono mikrofon czy zestaw mikrofon+słuchawki.

Zapewne masz podwojny minjack, ja natomiast mam pojedynczy i dodam, ze przed zaktualizowaniem systemu normalnie dzialal mikrofon razem ze sluchawkami z adapterem.

Moze wiesz, ktory dokladnie sterownik zainstalowac? 

szagus
komentarz
komentarz

Nie, mam pojedynczy minijack 4pin.

Win10 to zło i przyczyna leży najprędzej tutaj.

iNy
komentarz
komentarz
2 godziny temu, szagus napisał:

Nie, mam pojedynczy minijack 4pin.

Win10 to zło i przyczyna leży najprędzej tutaj.

Czyli wychodzi na to, ze odpowiednie sterowniki. Tak jak napisalem - system juz nie pyta o podlaczone urzadzenie, a nawet pokazuje sluchawki jako osobne zrodlo dzwieku aczkolwiek dalej nie wykrywa mikrofonu :P

szagus
komentarz
komentarz

Spróbuj zaktualizować system do najnowszej wersji - wszystkie updaty i inne duperele. Czasem to pomaga ze sterownikami na W10.

iNy
komentarz
komentarz
8 minut temu, szagus napisał:

Spróbuj zaktualizować system do najnowszej wersji - wszystkie updaty i inne duperele. Czasem to pomaga ze sterownikami na W10.

Nie aktualizowalem juz kupe czasu ze wzgledu na pojawiajace sie reklamy :V

iNy
komentarz
komentarz

Wystapil pewien problem. Po ponownym uruchomieniu laptopa sterownik zainstalowany przeze mnie sie odinstalowal i z automatu zostal zainstalowany ten, ktory daje system.

System ponownie pyta sie o urzadzenia, a w narzedziach do odtwarzania nie pokazuje ikony sluchawek( na szczescie dzialaja normalnie). Aktualizacje systemu zrobie w piatek.

iNy
komentarz
komentarz

Update nie pomogl. Jakies pomysly?

iNy
komentarz
komentarz

Refresh. Nikt nie wie? :V

  • 3 miesiące później...
iNy
komentarz
komentarz

Odświeżam i opisuję problem na nowo.

Jack w moim laptopie to tak naprawdę jest combo jack (model laptopa: ASUS A555L).
Mam przejściówkę, która umożliwia mi podłączenie słuchawek jak i mikrofonu.
Przejściówka ma 3 czarne paski czyli tyle ile potrzebuje combo jack.
Dlaczego mikrofon nie działa? Ponieważ system zawsze przy podłączeniu pyta się o to co zostało podłączone i pokazuje mi tam tylko:
MIKROFON
SŁUCHAWKI
WYJŚCIE GŁOŚNIKÓW
SŁUCHAWKI

i nic więcej. Jest jakaś możliwość, żeby na liście pojawiła się opcja słuchawki z mikrofonem albo najlepiej usunąć ten komunikat i z automatu mogłoby podłączyć mikrofon ze słuchawkami w systemie?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.