x-kom hosting

4500/na dwa razy - komputer do gier i programowania

chacken
utworzono
utworzono

Ok, w końcu stało się powoli zacznę składać nowy pc, w sumie już zacząłem od małego upgradu starego. Kupiłem Radeona 7770 HD i jakiś procek ale procek sprzedam.

Planuję zakup komputera rozłożyć jakby na dwie części.
W tym miesiącu kupię:
Płyta główna Gigabyte GA-B250M-D3H 

Procesor Intel Core i5-7500,

Pamięć Kingston HyperX FURY 4GB

Zasilacz Antec VP 500 - 500W

Chwilowo wykorzystam w tym zestawie tego radeona. 
A za ~2 miesiące zakupię nowiutką kartę graficzną i dokupię ramu.

Jak myślicie? Zestaw jest ok? Może gdzieś doinwestować ?
Potrzebowałbym do tego jakąś tanią obudowę... bo chyba pod tą płytę główną musi być jakaś odpowiednia? czy każda będzie pasować? Możecie coś polecić? 
Nie chciałbym skręcać wszystkiego bez obudowy ;/

Youki
komentarz
komentarz

Jaki do tego jest zasilacz, dyski?

Pod B250 możesz brać pamięci o taktowaniu 2400 MHz.

Jaki budżet na obudowę?

chacken
komentarz
komentarz (edytowane)

Zasilacz jak wyzej Antec VP 500 - 500W.

Dysk wloze se starego kompa. Jakis 500 Gb.. juz wiekowy ma z 10 lat. Ale nie bede w stanie kupic calosci naraz... chyba powinno dzialac?

Co do obudowy to widzialem nowa SilentiumPC Gladius M35 PureBlack za 203 zl... ale nawet to jest za drogie, bo wszystko pojdzie na to co wyzej, a trzeba za cos jeszcze zyc ;)

 

Jak to jest z obudowami bo sie nie znam. Sa tez jakies standardy ? Jak sockety na procki? Ze plyta co kupie bedzie pasowac tylko do odpowiednich obudow?

 

Edit ram napewno kiedys kupie 2400MHz ale narazie chce zeby dzialalo nie koniecznie na full ;)

 

W przyszlosci chce zeby ten komputer obsluzyl VR. Procek wystarczy na to? 

Na karte pewnie pojdzie kilka tys.

Edytowane przez chacken
Youki
komentarz
komentarz

Kwestia czy ten dysk jest na złącze SATA, bo ATA kompatybilne nie będzie.

Pamięci 2400 MHz znajdziesz w podobnej cenie do wybranych 2133 MHz.

 

Nie mam pojęcia, nie interesowałem się tym ustrojstwem, Za wcześnie jeszcze.

chacken
komentarz
komentarz

A jak z tą obudową? To musi być jakaś konkretna? Jak szukać? 

 

Cos sie stanie jak na 2 tyg zloze kompa heh np. w szafie. A dopiero jak bede miec kase kupie ta za 203zl.

Moze sie okazac ze bedzie pasowac do mojej starej obudowy... no ale tak jak pisalem wyzej nie wiem jak szukac i ewentualnie sprawdzic.

Youki
komentarz
komentarz

Zrób zdjęcie i pokaż, tej obudowy. :) 

  • Dobra wypowiedź 1
chacken
komentarz
komentarz

Ok okazalo sie ze pasuje do tego kazda obudowa jaka mam w domu.

 

Wszystko juz podlaczylem. Komputer sie uruchamia. Wszedlem w info o sprzecie w biosie i wszystko wykrywa.

 

Pewnie jestem samobojca... ale wlozylem do tego komputera dysk w ktorym mam juz zainstalowany win... ale ze starymi sterownikami i wszystkim ze starego kompa z nadzieja ze ruszy chociaz w awaryjnym.

 

Niestety zmiana plyty glownej, nowy ram, i procek z amd na intela... chyba przerosl mnie i moje nadzieje.

 

Nie pomaga nawet narzedzie do naprawy systemu ;)

 

Rozumiem ze pomoze tylko zainstalowanie systemu na nowo?

 

Nie da sie jakos obejsc? Np podlacze do starego sprzetu... pozbede sie sterownikow i wloze do nowego ;D?

 

Pewnie nie ale zapytac zapytam bo chcialbym juz sprawdzic mozliwosci komputera. A tak to nie mam co zrobic z danymi.

Youki
komentarz
komentarz

Nie, szybciej zresztą zainstalujesz system na nowo i mniej problemów, grzebania po rejestrze itp.

 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.