x-kom hosting

jakie wentylatory do obudowy silentium X70W

graczareksz
utworzono
utworzono

Witam,

zakupiłem obudowę SilentiumPC x70w jednak wymieniam wentylatory fabrycznie zamontowane, bo są 3pin a ja chciałbym podpiąć pod płytę główną sabertooth 990fx r3.0. Ma ona 3xfan + w_pump (ale pod to również można podpiąć wentylator).

Zamierzam zakupić na przód: 2x140mm silentium pc sigma pro 4pin pwm na tył 1x120mm silentiumpc sigma pro 4pin pwm oraz ew. na górę 1x120mm silentiumpc sigma pro 4pin pwm.

Co sądzicie o tych wentylatorach ???
oraz
czy taki rozkład wentylatorów: przód 2x140 tył i góra 1x120mm jest dobrą opcją czy lepiej dać na sam tył a pominąć wentyl na górę ?

Youki
komentarz
komentarz

Nie myślałeś, by kupić  jakiś tańszy kontroler obrotów i pod nie podłączyć fabryczne wentylatory, by sterować ich pracą?

Cenowo wyjdzie raczej podobnie.

graczareksz
komentarz
komentarz

obudowa x70w posiada 2 niezależne kontrolery obrotów przód osobno i tył+góra osobno. Ale wole kupić wentylatory pwm pod płytę główną.

Ale czy to dla płyty stanowić może jakiś problem ? w sensie jakieś obciążenie napięcia, co może skutkować jej awaryjnością, że sugerujesz kontroler obrotów ??? Bo jeśli to ma być problem dla płyty to wtedy zmienię podejście.

Oraz czy wentylatory od silentium sigma pro są dobre ?? i czy wskazany układ wentylatorów również jest odpowiedni.

sprzęt jaki posiadam to:

sabertooth 990fx r3.0
amd fx 8350
chłodzenie procesora fortis 3
zotac gtx950 amp
2x4gb g.skill
zasilacz silentium enduro 650w gold

Youki
komentarz
komentarz

Kontroler jest wygodniejszy w użyciu, poza tym obyłoby się bez kupna nowych wentylatorów.

Dwa na przód, jeden na górę i jeden na tył i będzie OK.

 

  • Dobra wypowiedź 1
graczareksz
komentarz
komentarz

powiem tak, jeśli chodzi wyłącznie o kupno i kasę to mam już przeznaczoną, więc kwestia oszczędzenia odpada :P Zakładam, że chce kupić i teraz pytanie jakie, raczej zdecyduję się na 4x120mm lepsze niż 2x140mm na przód i 2x120mm góra i tył. Lepiej jednakowe 120mm. Natomiast te wpadły mi w oko jeszcze

http://www.bequiet.com/pl/casefans/724

wiem, droższe od silentiumpc sigma pro 120mm pwm ale może lepsze będą ??? chyba, że znalazła by się inna propozycja :) jeszcze zastanawiałem się nad noctua ale chyba za głośny w opinii innych.

Youki
komentarz
komentarz

Zależy Ci na ciszy?

graczareksz
komentarz
komentarz

nie chciałbym nie wiadomo jakiego hałasu natomiast wolałbym aby były wydajniejsze. Znaczy się te be quiet nie są wydajne ?!

Youki
komentarz
komentarz

Pytałem póki co tylko ogólnie, z dobrym stosunkiem ceny do możliwości możesz popatrzeć na śmigła BeQuiet PureWings 2.

graczareksz
komentarz
komentarz

A co byś na temat tych wentyli powiedział: SILENT WINGS 3 | 120mm PWM HIGH-SPEED ??? (pomijam argument cenowy, bo wiem, że dość drogie, ale jeśli co warte ceny to bym je wziął, chyba, że nie warto)

Youki
komentarz
komentarz

Są trochę cichsze i ciut lepsze, pytanie tylko czy same podzespoły wewnątrz obudowy masz na tyle ciche, by opłacało się dorzucać do tych śmigieł? Patrząc na to, że masz FX'a to szczerze wątpie :)

  • Dobra wypowiedź 1
graczareksz
komentarz
komentarz (edytowane)

do inteli nie jestem przekonany, od zawsze miałem athlony, teraz fx i nie mogę narzekać. Zresztą nie ma co dyskutować intel vs amd :P Natomiast argument, że są lepsze i cichsze mi wystarcza w zupełności do ich zakupu :):) AMD wcale nie wypada jakoś gorzej w testach, minus, że dużo ciepła wytwarza a to tym bardziej mnie skłania do kupna be quiet! silent wings 3 hight-speed 120mm - bo lepiej ciepło wyrzucą. Natomiast w kwestii ciszy fx nie generuje hałasu :P A chłodzenie fortis 3 nie jest głośne .... grafika zotaca też jest cicha, także w środku nie ma co specjalnie hałasować.

 

I krótkie pytanie nieco odbiegające, czy 8gb wystarczy do gier z tą kartą grafiki (zotac gtx950 amp ) ?? Czy lepsze 16gb ?? Dodam tylko, że moja rozdzielczość ekranu wynosi 1366x768 ~jakoś tak i monitora nie zamierzam na razie zmieniać, także niska rozdzielczość da możliwość ustawienia wyższych detali ale ile ramu trzeba ?!

Edytowane przez graczareksz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.