x-kom hosting

Najlepszy możliwy laptop pod Xp

mayonez
utworzono
utworzono

Witam szanowne grono. 

Mój dylemat może wydawać się banalny ale dla mnie jest to problem...a mianowicie...przez część życia kupowałem gry na pc oczywiście z myślą że kiedyś program jak będzie czas....bo i ostatnio robiłem remanent w szafce i znalazłem ok 40 tytułow jeszcze w foliach....gry kupowane w latach 99-2005 i teraz się okazało że na obecnych sprzętach nie pójdzie a emulacja nie wchodzi w grę stąd moja prośba...jakie parametry laptopa w miarę najlepsze pod xp....albo konkretny model łapka....chciałbym żeby to był Asus....kwota...800zl.

Bardzo proszę o pomoc bo do tej pory nikt mi nie potrafił udzielić takiej odpowiedzi.

Dziękuję i pozdrawiam

amso
komentarz
komentarz

Ostatnio tutaj ktoś już pytał, o to ,że chce Windowsa Xp na Lenovo ThinkPad x230 i ponoć są sterowniki możesz sobie o nim poczytać tutaj: http://amso.pl/product-pol-20304-Lenovo-X230-i5-3320-8GB-320GB.html

Wejdź w opis produtku. Miałbyś tutaj i5 trzeciej generacji. Jeśli jednak sztywno trzymamy się kwoty 800 zł to można polecić Dell e6410 również na i5 i sterowniki do XP również powinny się znaleźć. Asusa z poleasingowych nie dostaniesz a z nowych laptopów do tej kwoty próżno szykać dobrych ;)

mayonez
komentarz
komentarz

Wielkie dzięki za zainteresowanie :)

Lukalem to co mi poleciles ale małe matryce troszkę...a co sądzisz o ASUS K50IN albo ASUS  K70IC?

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że K70IC ma moja mama (jak nie zapomnę to sprawdzę dziś jak będę u rodziców), zresztą właśnie z Windowsem XP. W jej egzemplarzu jest Pentium Dual-Core (chyba T4300), 3 GB RAM (sklep dokładał, standardowo były chyba 2 GB) i zintegrowana karta Intela. Do tej pory wszystko dobrze działa, sam laptop jest też naprawdę bardzo dobrze wykonany, ale bateria jest raczej marna, już była chyba raz czy dwa wymieniana, a teraz znowu się tego domaga. Oczywiście pod kątem gier - nawet tych z okolic 2004-2005 roku - dobrze by było jednak dorwać wersję z osobną kartą graficzną, stare "integry" Intela to była tragedia wydajnościowa nawet w czasach, gdy debiutowały.

 

EDIT:

No, trochę się rypnąłem - mama ma Asusa K50IJ. Reszta parametrów się zgadza - Pentium Dual-Core T4300, karta zintegrowana, 3 GB RAM (z czego 2 były seryjnie).

Edytowane przez FrogsterPL
mayonez
komentarz
komentarz

Dziękuję za pamięć :)

Te co oglądałem to były takie...

ASUS - M51SN-AS047C
Procesor: Core 2 Duo T8300 (2.4 GHz)
Pamięć:    3072 MB DDR2 667 MHz SO-DIMM 
Matryca: 15.4" WXGA 1440x900
Dysk: 250 GB SATA 5400 obr./min
Napęd optyczny: DVD+/-RW/RAM
Karta graficzna: Nvidia Geforce 9500 512MB

Asus K50ID
matryca - LED HD 15,6" błyszcząca (1366x768)
-procesor dwurdzeniowy - Intel®Pentium Dual Core 2 x 2,20 GHz
-pamięć - RAM 4GB 
-dysk HDD 250 GB
-karta graficzna GeForce GT320 1GB

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.