x-kom hosting

komputer do internetu FTTH

tumek123
utworzono
utworzono

witam założyłem internet światłowodowy o prędkości 400mb/s. Mam stary laptop który obsługuje net tylko do 100mb/s i jest bardzo wolny chciałbym złożyć jak możliwie tani zestaw pc który by w pełni obsługiwał te prędkość. tj żeby natychmiast ładowały się strony, oblądanie streamów z you tube przeglądanie allegro i kilka aplikacji w tle żeby się nic nie cięło i chodziło natychmiast. Budżet hmmm może do 2000 pln bez karty graficznej dało by taki sprzet skonfigurować? prosze o rady a jesli nie ile trzeba dozbierać i jakie musi mieć podzespoły pc aby to wszystko obsluzyl pozniej chce dozbierac i kupic do grania gpu typu rx480 8gb albo gtx1070 gdyz narazie mam ps4 ale chce sie przezucic na granie na pc prosze o rady

Youki
komentarz
komentarz

Pod jaki monitor ma być zestaw?

Wystarczy CI sam dysk SSD 128GB/240 GB na początek?

tumek123
komentarz
komentarz (edytowane)

podłącze na razie do telewizora 32 full hd sony a w planie może 144mhz 1ms 24 cale do cs go. Dysk ssd 240 plus mysle z 1tb dysk ten talerzowy i styknie . Aha mam w laptopie procesor pentium t4400 i 4gb ramu katorga jednym słowem miałem jakiś czas dysk ssd sata 3 od kolegi chodził szybciej ale i tak dysk ten pewnie ten slaby laptop ograniczał

Edytowane przez tumek123
Youki
komentarz
komentarz

Nie, mowa o samym dysku SSD na start. HDD najwyżej dokupisz później.


Intel I5 7400

AsRock H110M-HDV
GoodRAM 8 GB 2400 MHz CL15

GoodRAM Iridium PRO 240 GB

Corsair CX 450M
SilentiumPC Regnum RG2

Razem 2094 zł

 

Zestaw z wydajnym 4 rdzeniowym procesorem, płytą główną z możliwością podłączenia USB 3.0 z przedniego panelu obudowy oraz 8 GB pamięci operacyjnej RAM z możliwością rozbudowy. Wydajny, pojemny SSD na system i programy objęty 5 letnią gwarancją producenta. Obudowa fabrycznie wyposażona w dwa wentylatory, piwnicę oraz filtry przeciwkurzowe. Zasilacz posiada modularne okablowanie w oplocie oraz również 60 miesięczną gwarancję producenta.

Złożenie zestawu oraz aktualizacja BIOS wykonywana jest z za darmo. Całość przygotowana do dokupienia sensownego układu graficznego. 

tumek123
komentarz
komentarz

a zestaw ze słabszym tym pentium g4560 za słaby będzie bo widziałem ze super sie sprzedaje w jednym sklepie obok tych intelow i5?? 

tumek123
komentarz
komentarz

Mam pytanie czy im wyzsze taktowanie rdzenia tym szybciej będzie działał system programy w windowsie internet?? np widze ze taki i7 7700k w turbo ma 4500mhz a naprzykład ryzen 1700 ma max 3700mhz wiec szybciej bedzie dzialac internet multimedia stream na 7700k mimo ze ma mniej rdzeni??

Youki
komentarz
komentarz
5 minut temu, tumek123 napisał:

i7 7700k w turbo ma 4500mhz a naprzykład ryzen 1700

To dwie, całkiem inne architektury, wydajność przy tym samym taktowaniu jest inna.


Jak szukasz oszcędności to może być i Pentium spokojnie wystarczy, tutaj głównie robotę i tak robi dysk SSD.

 

tumek123
komentarz
komentarz (edytowane)
Spoiler

 

patrzylem na testy g4560 i np z takim rx480 8gb robil robote ze w grach nawet mozna bylo grac w full  hd i w ultra ale teraz np andromeda czy nowsze gry beda nie grywalne na tym procku raczej wiec wybiore i5 7400 i dokupie jakas gtx 1070. Szkoda ze sie dobrze zapowiadał ten pentium ale nowe gry juz go zajechały...;(

Mam jeszcze pytanie siostra do starego laptopa toshiba satellite  l500-1EF kupiła karte wi fi usb tp-link TL-WN821N karta max obsługuje 300Mbps a mam puszczone światłowodem prędkość 400Mb/s i max prędkość i tak jest 100Mb/s jak na laptopie w tej starej wbudowanej karcie sieciowej dlaczego jak pisze na tym tplinku ze obsługuje do 300Mbps?

Edytowane przez tumek123
Youki
komentarz
komentarz

G4560 i RX 480 to kiepskie połączenie, szczególnie w miejscach procesorowych.

 

tumek123
komentarz
komentarz

a pomózcie mi w tej materii- Mam jeszcze pytanie siostra do starego laptopa toshiba satellite  l500-1EF kupiła karte wi fi usb tp-link TL-WN821N karta max obsługuje 300Mbps a mam puszczone światłowodem prędkość 400Mb/s i max prędkość i tak jest 100Mb/s jak na laptopie w tej starej wbudowanej karcie sieciowej dlaczego jak pisze na tym tplinku ze obsługuje do 300Mbps?

Youki
komentarz
komentarz

Jaki masz router?

 

tumek123
komentarz
komentarz

już sprawa załatwiona odnośnie internetu :)  niestety ale budżet innymi sprawami nagle został nadszarpnięty i zamówiłem  ostatecznie :

Pamięć GoodRam PLAY DDR4, 2x4GB, 2400MHz, CL15 (GYS2400D464L15S/8GDC)

Procesor Intel Pentium G4560, 3.5GHz, 3MB, Box (BX80677G4560)

Płyta główna Gigabyte GA-B250M-DS3H, B250, DDR4, HDMI, DVI, VGA, mATX

zasilacz coolermaster v650 gold używkę 

dysk mam stary sata 2 Barracuda 500gb

GoodRAM Iridium PRO 240 GB

obudowa jakaś digital dostałem od kolegi ponieważ zmienił na inną 

w planach Jeszcze grafika w przyszłości. Mam jednak jeszcze pytanie czy coś trzeba robić przy ramie zmieniać opóźnienia czy coś takiego, żeby szybciej działały??

 

 

bemol911
komentarz
komentarz

Do tego Pentiuma mogłeś brać płytę na chipsecie H110, byłoby taniej a wydajność pozostałaby na tym samym poziomie.

 

Cytuj

Mam jednak jeszcze pytanie czy coś trzeba robić przy ramie zmieniać opóźnienia czy coś takiego, żeby szybciej działały??

 

Powinny od razu działać z domyślnymi parametrami.

tumek123
komentarz
komentarz

wiem, ale powiedzieli mi jak dzwoniłem do sklepu że muszę dopłacić za aktualizacje biosu więc wolałem dopłacić i kupić ta płytę. W przyszłości kolega który się zna mówił że moge kupic do niej nawet i7 7700 więc teraz tylko zbierać na kartę graficzną 

bemol911
komentarz
komentarz
12 minut temu, tumek123 napisał:

W przyszłości kolega który się zna mówił że moge kupic do niej nawet i7 7700 więc teraz tylko zbierać na kartę graficzną 

 

 

Do H110 też możesz ale to nie ważne skoro już kupiłeś płytę. 

tumek123
komentarz
komentarz

troszkę wybiegam w przyszłość z tym pytaniem ale gdybym chciał zmienić w przyszłości procesor np na i7 7700k (wiem na tej płycie nie podkręcę procesora z odblokowanym mnożnikiem) to będzie działał w trybie turbo do 4500Mhz?? czy tylko z bazową prędkością??

bemol911
komentarz
komentarz

Będzie działał w trybie turbo.

tumek123
komentarz
komentarz

Mam wielką prośbę obudowa moja jakaś digital czy do niej wejdzie płyta Gigabyte GA-Z170-Gaming K3-EU??? oraz jaki jest rozmiar wentylatora który mogę z tyłu zainstalować aby wysysał powietrze z obudowy???

 

IMG_20170329_134258.jpg

IMG_20170329_134300.jpg

IMG_20170329_134308.jpg

IMG_20170329_134610.jpg

IMG_20170329_134625.jpg

IMG_20170329_134629.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Ta płyta główna Gigabyte ma standardowy format ATX: 30.5cm x 23.1cm. Powinna spokojnie wejść, przymierz sobie.

Podczas montażu dokładnie spasuj śrubki dystansujące obudowy z płytą główną.

 

Jak już zamontujesz płytę, to będziesz wiedział ile masz miejsca na wentylator.

Edytowane przez MasterYoghourt
tumek123
komentarz
komentarz

A jaki jest rozmiar wentylatora z tylu obudowy tego co zasysa na zewnatrz powietrze z komputera? chcialbym kuoic taki wentylator ale nie wiem jaki rozmiar zamowic? 

bemol911
komentarz
komentarz

Wydaję mi się że jest to miejsce na wentylator 92mm ale dla pewności sprawdź, między otworami na śrubki powinno być 82,5mm.

tumek123
komentarz
komentarz (edytowane)

Mierzylem i od srodka do srodka miejsca na srube jest 85mm a od poczatku miejsca na srube do konca z drugiej strony otworu jest 87,5mm wiec jest tu miejsce na wentylator 92mm?

Ostatecznie jednak odmówiłem zamówienia Gigabite b250 D3H i Goodram Play 2x4gb 2400 i kupiłem używki GA-Z170-Gaming K3-EU i Patriot Viper 2x4gb 3200 cl16 do tego pentium g4560. W planie jak się podszkolę i zarobie i7 7700k plus gtx 1070 oraz dobra obudowa i chłodzenie i będę uczył się podkręcać. Ogólnie kupiłem wcześniejsze zamówienie w dużym sklepie M heh wyrwałem ramy za 262zł potem wszedłem i od razu podbili ceny do 340 potem spadło do 308. Jak zamówiłem było dostępnych 30 i więcej sztuk. Dzis miała przesyłka przyjść dzwonie gdzie ona jest a Pani z obsługi że nie ma tej pamięci jest ale w nowej cenie PATOLOGIA. W sumie dobrze poprosiłem o zwrot kasy i kupiłem w tej cenie zamiast ddr4 24000 -3200 i zamiast gigabite b250 to kupiłem z170 Gigabite z170 k3 gaming

Edytowane przez tumek123
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Na co ci uczenie się podkręcania ?

tumek123
komentarz
komentarz

jak kupie i7 7700k to będę musiał poczytac jakieś artykuły jak się podkręca bo zielony jestem na chwile obecna w tym temacie 

bemol911
komentarz
komentarz
14 minut temu, tumek123 napisał:

jak kupie i7 7700k to będę musiał poczytac jakieś artykuły jak się podkręca bo zielony jestem na chwile obecna w tym temacie 

 

Bez zmiany płyty głównej nic nie podkręcisz. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.