x-kom hosting

Czy ta płyta główna będzie pasować z tym procesorem?

debest244
utworzono
utworzono (edytowane)

Tak jak w temacie.

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-h170m-d3h-ddr3-h170-dualddr3-1600-sata3-satae-hdmi-dvi-d-sub-matx-ga-h170m-d3h-ddr3-770687/

https://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g4560-3-5ghz-3mb-box-bx80677g4560-1115886/

Planuje wymienić procesor na ten + ta płyta główna uciągnie go?

Dodam, że mam grafike: radeon r7 360 oc zasilacz Be Cool 420W Silent + 4x2 gb pamięci ram (czy tam 2x4 :P nwm) dwie kości po 4gb

EDIT: ew. jest jakas inna lepsza plyta w podobnej cenie? dodam ze mam chlodzenie silentiumpc spartan lt3 i za jakis czas bede podkrecal ten procesor.

Edytowane przez debest244

Youki
komentarz
komentarz

Po aktualizacji BIOS będzie działać, ale do tego CPU wystarczy płyta na chipsecie H110. Tego procesora nie podkręcisz.

Tutaj jest obowiązkowo zasilacz do wymiany.

  • Dobra wypowiedź 1
debest244
komentarz
komentarz
13 minut temu, Youki napisał:

Po aktualizacji BIOS będzie działać, ale do tego CPU wystarczy płyta na chipsecie H110. Tego procesora nie podkręcisz.

Tutaj jest obowiązkowo zasilacz do wymiany.

Czm zasilacz do wymiany :D? Poprzedni procesor zżerał 124W a ten tylko 54W?

Youki
komentarz
komentarz

To co posiadasz to nawet zasilacz nie jest. Zwykły wyrób zasilaczo podobny, gdzie te 420W istnieje na papierze, podobnie jak jakieś zabezpieczenia.

Poza tym pod tego Pentiuma trzeba by też wymienić RAM na DDR4, pchanie się w DDR3 nie ma większego sensu.

bemol911
komentarz
komentarz
2 minuty temu, debest244 napisał:

Czm zasilacz do wymiany :D

 

Bo to bardzo kiepska jednostka z czarnej listy która może uszkodzić Ci PCta.

debest244
komentarz
komentarz
1 minutę temu, bemol911 napisał:

 

Bo to bardzo kiepska jednostka z czarnej listy która może uszkodzić Ci PCta.

 

2 minuty temu, Youki napisał:

To co posiadasz to nawet zasilacz nie jest. Zwykły wyrób zasilaczo podobny, gdzie te 420W istnieje na papierze, podobnie jak jakieś zabezpieczenia.

Poza tym pod tego Pentiuma trzeba by też wymienić RAM na DDR4, pchanie się w DDR3 nie ma większego sensu.

Tyle ze mój budżet wynosi około 500 zł dlatego chce tez pod ddr3 a z tego co wy piszecie to wyszło by mnie za 8gb ram ddr4 + nowy dobry zasilacz prawie 1000 zl

bemol911
komentarz
komentarz

RAM DDR3 możesz sprzedać i niewiele drożej kupisz DDR4. 

debest244
komentarz
komentarz
8 minut temu, bemol911 napisał:

RAM DDR3 możesz sprzedać i niewiele drożej kupisz DDR4. 

tylko ja wole nie kupować używek, bo nigdy nie wiadomo jak ktoś je traktował a sprzedać dwie używki ddr3 i kupić nowe ddr4 to już większy koszt

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.