x-kom hosting

iomega 1TB dysk zewnętrzny nie mogę otworzyć

paulina931
utworzono
utworzono

Cześć,

baardzo proszę o pomoc. Wczoraj podłączyłam dysk swój iomega 1 TB do komputera i pojawił się komunikat, że dysk :I nie jest dostepny, Parametr nieprawidłowy. Potem, że przed użyciem dysku należy wykonać format. Dysk z 1TB ma dostępnych 5gb wolnych, w tym na zapisanych danych mam na prawdę bardzo ważne pliki ok. 15 gb. Zrobiłam wczoraj skan dysku wszystko ok, zero bad sectorów. Zostawiłam na noc komputer i odpaliłam Ontrack Easy Recover, z tym że okazało się, że przywracanie zajmie ponad 22 dni :O. 

Pamiętam, że zdarzył się już takim sam problem i bez wykonywania formatu i przywracania danych sam się odpalił. Niestety nie przypominam sobie jakim programem to zrobiłam....

Czy byłby ktoś w stanie mi pomoc? :) 

a602820922
komentarz
komentarz

Dlaczego jak jest awaria dysku wszyscy piszą nagle że mają tam super ważne pliki które potrzebują.

Dla potomnych...

Masz super ważne pliki na kompie zrób kopie zapasowe albo nawet 2 na cd na kartę na pendrive.

 

Ale do tematu.

 

Odzyskiwanie danych to z reguły jest długi proces, w zależności od wielkości/ilości

 

Może być awaria układy w obudowie.

Wyjmij dysk z obudowy i podłącz za pomocą kabla do kompa.

 

 

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

 

 

Np tak

 

01d3e7c6db7026df4acd55795a13cfbe.jpg

 

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

 

 

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.