x-kom hosting

Mikrofon FORMAT

MiłośnikPC
utworzono
utworzono

Witam mam pytanie czym różni się jakość studyjna i ile Hz powinienem ustawić aby mikrofon oddawał czysty i dobry dźwięk :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Na jakość nagrania ma wpływ wiele czynników - jakość samego sprzętu (mikrofonu, karty dźwiękowej, wzmacniaczy itd.), obecność dodatkowych akcesoriów (np. koszyków i pop-filtrów do mikrofonu), wyciszenie pomieszczenia, obicie ścian materiałem likwidującym pogłos (choćby gąbką)... Jeśli chce się uzyskać jakość studyjną, to wszystko musi być na tip-top. Tego jest od groma, w warunkach domowych na ogół nie da się takiej jakości osiągnąć.

 

Jakim mikrofonem w ogóle dysponujesz?

Edytowane przez FrogsterPL
MiłośnikPC
komentarz
komentarz (edytowane)

Mikrofon TRACER Screamer wiem że jest on tani Ale nie chciałem też dużo wydawać na mikrofon chyba że masz coś dobrego do zaoferowania do 100 zł i czy ten co mam też jest dobry? 

Edytowane przez MiłośnikPC
FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Tracer to niestety marka bardzo budżetowa. Oczywiście na tle niemarkowych "chińczyków" przynajmniej i tak prezentuje względnie przyzwoitą jakość (sam miałem parę ich sprzętów i nawet je sobie chwaliłem - w swoich przedziałach cenowych ciężko o coś lepszego), ale obiektywnie można co najwyżej powiedzieć, że to względnie przyzwoity mikrofon jak na swoją cenę (sądząc po opiniach użytkowników). Najtańsze mikrofony wyraźnie wyższej jakości startują tak z grubsza od 150-200 złotych.

 

Do czego chciałbyś w ogóle nagrywać dźwięk? Jakieś audycje, streaming czy co?

Edytowane przez FrogsterPL
MiłośnikPC
komentarz
komentarz

troszkę audycje ale większość do komunikacji dobrej między drużyną ponieważ jestem w ESPORCIE i rozumiesz też warto mieć ten czysty dźwięk :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.