x-kom hosting

Płyta główna, ram i procek

Wojciech Cejrowski
utworzono
utworzono

Witam mam komputer o konfiguracji którą podaje poniżej, chciałbym za max 300 złotych "zupgrejdować" swój sprzęt tak żeby poszedł mi chociaż fallout 4. Czy mógłbym mi ktoś polecić jakiś najlepszy zestaw procesora i płyty głównej w tej cenie? Dobrze by było gdyby jeszcze w tej cenie znalazła się pamięć ram ale pewnie to za mało kasy. I jeszcze pytanie czy do nowej płyty głównej muszę kupić nową kartę dźwiękowa czy będzie ona wbudowana? I czy opłacalne było by dokupienie 2gb ramu do starej konfiguracji ponieważ mam 2gb+1 czy to strata kasy? Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

Procesor: Pentium dual core E5200 2.50 (podkręcony do ponad 3ghz)

3gb ramu (ddr2) (2+1gb)

Karta graficzna Gigabyte Radeon HD7750 1024MB DDR5/128bit (wersja OC)

Zasilacz Chieftec iArena Series AC 230V 500W Bulk GPA-500S8

Płyta główna P5KPL-CM

cinomatic
komentarz
komentarz

do 350 zł kupisz dwu rdzeniowego procka w tej cenie na LGA1150 + płytę główną.

 

Do samych 300 zł to raczej coś z LGA1155 bo tutaj ciężko o coś lepszego niestety.

 

Oczywiście każda z tych opcji to będzie spory upgrade względem obecnego kompa.

Wojciech Cejrowski
komentarz
komentarz

A mógłby ktoś polecić konkretne modele procesorów i kart z linkami, Nie interesuje się częściami komputerowymi za bardzo a chciałbym mieć jakiś zestaw żeby mieć spokój te 2,3 lata i chodziły mi najnowsze gry (oczywiście nie zawsze na wysokich)

cinomatic
komentarz
komentarz

Najnowsze gry to nawet na niskich mogą mieć problemy niestety przy takim budżecie.

 

Wojciech Cejrowski
komentarz
komentarz

Tak myślałem no nic to spróbuje dozbierać jeszcze ze 2 stówki, dzięki za pomoc

cinomatic
komentarz
komentarz

o tak... mając koło 550-600 zł można już fajnie piomyśleć o i5-3470 (ok 370 zł) + 150 zł płyta główna + 70 zł pamięć  (4GB DDR3)

 

Po zmianie na i5 poczułbyś się jakbyś z malucha przerzucił się na mercedesa ;]

Wojciech Cejrowski
komentarz
komentarz

Musiałbym jeszcze pomyśleć o wymianie dysku bo mój ma jakieś z 7 lat i chrome potrafi odpalać się 30 sekund 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.