x-kom hosting

AsRock B85 Anniversary - jaka zamiennik

dembol23
utworzono
utworzono

Witam, czeka mnie wymiana płyty głównej, posiadam aktulanie jak w temacie AsRock B85 Anniversary , co teraz proponujecie zakupić

 

Czy Asrock B85 Pro ? czy może coś innego?

Youki
komentarz
komentarz

A co się stało, jaki masz CPU?

Gwarancji na obecną MOBO nie miałeś?

dembol23
komentarz
komentarz (edytowane)

Komp nie chce się włączyć, wydaje dzwięk 3 krótkie wyczytałem że to mogły być ramy , wysłałem na gwarancje, odesłali nowe ale jednak nie to. Oddałem koledze do sprawdzenia stwierdził że płyta głowna. Gwarancje niby mam jeszcze prawie rok, lecz brak faktury/paragonu mam tylko wystawioną rekojmie a sklepu już nie ma kupione na allegro. Niestety producent wymaga faktury bądz paragonu.

 

Taki mam zestaw który mi doradzałeś :)

 

Intel I5 4460

AsRock B85 Anniversary 

GoodRAM 8 GB 1600 MHz CL10

Zalman Z3

Chieftec CTG 550C 

MSI R9 290 Gaming 

SPC Fera 2 

 

 

p.s.

 

Udało się zlokalizować paragon, miałem na poczcie był przesłany elektronicznie...uffff

Jak myślisz dobrze obstawiamy że to jednak płyta będzie padnięta?

 

Edytowane przez dembol23
Youki
komentarz
komentarz

A konkretniej, brak reakcji na monitorze, wentylatory się zakręcą tylko raz po uruchomieniu czy jak dokładnie wygląda problem?

 

dembol23
komentarz
komentarz (edytowane)

Po wciśnięciu przycisku power, niby komp startuje wiatraki się kręcą po chwili wszystko się wyłącza  ( monitor w ogóle nie reaguje) i za chwilkę znowu rusza , wiatraki się kręcą i jest tylko dźwięk bip,bip,bip........bip,bip,bip

Edytowane przez dembol23
Youki
komentarz
komentarz

Z wyciągniętą kartą graficzną tak samo, po chwili restart?

Sprawdzałeś czy tak samo będzie w momencie gdy podłączone będzie tylko ATX 24 PIN oraz 8 PIN EPS i CPU w sockecie?
Odłączyć wszystko, z tylnego panelu płyty, dyski, RAM, front panel obudowy i uruchomić poprzez zwarcie PIN SW_POWER.

 

dembol23
komentarz
komentarz

Tak to samo się dzieje po wyjęciu karty graficznej po chwili restart i bip,bip,bip....

 

5 minut temu, Youki napisał:

Sprawdzałeś czy tak samo będzie w momencie gdy podłączone będzie tylko ATX 24 PIN oraz 8 PIN EPS i CPU w sockecie?

 

Jutro postaram się to zrobić, mam nadzieje że bardziej kompa nie uszkodzę bo szczerze aż taki spec nie jestem :) tylko podpowiedź jak te zwarcie zrobić bynajmniej czym to zrobić? hehe :)

Youki
komentarz
komentarz

Można śrubokrętem.

dembol23
komentarz
komentarz

Jesteś w stanie pokazać gdzie dokładnie jest to na płycie albo jakiś schemat? :) 

dembol23
komentarz
komentarz

To samo się dzieje, czyli płyta padnięta?

Youki
komentarz
komentarz

A jak odłączysz 8 PIN EPS, reszta tak samo taka sama reakcja?

dembol23
komentarz
komentarz

To teraz wogole się nie włącza tylko raz wiatrak zakreci i nic się nie dzieje.

Youki
komentarz
komentarz

Wyciągnij CPU z socketu i sprawdź czy tak samo. Jak tak samo to wygląda, że faktycznie płyta do wymiany.

  • 3 tygodnie później...
dembol23
komentarz
komentarz

Płyta wysłana do producenta, wymienili na nową i komp działa :) Youki dzięki za pomoc pozdrawiam :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.