x-kom hosting

Procesor pod AM2/AM2+

Janki_19
utworzono
utworzono

WItam,

podam na początek dena sprzętowe:

AMD Athlon (tm) 64X2 Dual Core Proccesor 4600+ 2,40 GHz
NIVIDA GeForce  GTX260
PAMIĘĆ RAM 8GB (2 x 4GB) 800 MHz DDR2 AMD HYNIX ---pracują one tylko z chipsetem AMD, Via oraz Sis. 
Płyta Foconn A690GM2MA-8KRS2H 
Zasilacz SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W (SPC140)

Dysk SSD.

 

Moje pytanie brzmi jaki najmocniejszy procesor mogę włożyć pod tą płytę główną?? Za pół roku będę wymieniał na I5 wszystko ale do tego czasu syn czasami gra w War Thunder i mu coś się tam tnie więc jakimś małym kosztem chciałem go trochę podratować.

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Najmocniejsze co da się tam włożyć to Athlon 64 X2 6400+, ale ma on zupełnie absurdalne ceny (170-200 złotych), niewiele tańszy jest model 6000+. Jeśli chciałbyś koniecznie wrzucić coś choć trochę szybszego, to w mojej opinii można się zwrócić w stronę Athlona 64 X2 5600+, gdzie masz jednak do wyboru dwie opcje:

 

1) model na rdzeniu Windsor - ma o 100 MHz niższe taktowanie (2,8 GHz), ale 2x więcej pamięci cache L2 (co jest dość istotne w grach; łącznie 2 MB, po 1 MB na każdy z rdzeni). Niestety ma większy pobór mocy niż Twój aktualny 4600+ (TDP równe 89W, Twój aktualny procesor ma 65W), może być więc wymagana zmiana układu chłodzenia procesora na lepszy (zależnie od tego, jakim aktualnie dysponujesz).

 

2) model na rdzeniu Brisbane - taktowanie 2,9 GHz, pamięci cache L2 tyle samo co w Twoim aktualnym procesorze (512 kB na każdy rdzeń, sumarycznie 1 MB). Z grubsza taki sam pobór mocy jak w Twoim Athlonie 64 X2 4600+.

 

Ceny generalnie zaczynają się od okolic 30 złotych, większość ofert to ~50 złotych. Jeśli taka kwota by Cię satysfakcjonowała, to osobiście wziąłbym model z rdzeniem Windsor, ale tylko pod warunkiem posiadania odpowiednio wydajnego systemu chłodzenia. Jeśli takowym nie dysponujesz, dla świętego spokoju możesz wziąć Brisbane'a. Nie oczekuj jednak jakichś rewelacji, to już tak czy owak dość wiekowe procesory niestety.

 

Przykładowe oferty:

http://allegro.pl/procesor-athlon-64-x2-5600-2x-2-8ghz-2mb-am2-gw-i6740576773.html - Windsor. Wyjątkowo niska cena, ale zdjęcie przedmiotu to jakaś kpina. Z drugiej strony, sprzedawca ma przyzwoite komentarze i daje miesiąc gwarancji.

http://allegro.pl/amd-athlon-64-x2-5600-2-8ghz-am2-pasta-fv-i6748252496.html - także Windsor. Ciut wyższa, ale nadal sensowna cena. Brak zdjęcia przedmiotu, brak gwarancji, ale dobre komentarze. Dołączona pasta termoprzewodząca to akurat żadna "karta przetargowa", na ogół to co dołączają jest podłej jakości i nadaje się na śmietnik (chyba że ktoś ma energooszczędny procesor i/lub dobrze wentylowaną obudowę), więc tym się nie sugeruj.

http://allegro.pl/amd-athlon-x2-5600-1mb-65w-2-9ghz-am2-gwar6m-i6619657778.html - Brisbane. Już wyższa cena (50 zł), ale pół roku gwarancji.

 

Co do chłodzenia Windsorów - mam u siebie jakieś fabryczne nowe układy chłodzenia AMD, mogę zobaczyć, czy któryś by się nadał do takiego procesora, jeśli będziesz zainteresowany.

Edytowane przez FrogsterPL

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.