x-kom hosting

Monitor do 2000zl Asus pg248q czy Acer Predator xb241h ktory lepszy ?

neo1991pl
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam serdecznie . mam mały dylemat chce kupić monitor do grania głownie w fps-y ale nie tylko  i planuje zakup monitora do około 2000zl ze wszystkich które zwracają na siebie uwagę parametrami a to jest chyba najważniejsze wybrałem 2 monitory Asus pg248q i Acer Predator xb241h naczytałem się trochę o tych monitorach ale nie mogłem znaleźć dobrego porównania pomiędzy tymi własnie sztukami i tu pytanie , który był by lepszy najbardziej chodzi mi o różnice w kolorach bo jak wiadomo matryce TN nie są idealne pod tym względem nie interesują mnie katy widzenia bo to już wiem a poza tym większość parametrów tych monitorów są praktycznie identyczne czy z kolorami sprawa wygląda tak samo ?? Asus na razie interesuje mnie bardziej ale ze względu dłuższej o rok gwarancji producenta czy to znaczy ze jest solidniejszy ? Z góry dzięki wszystkim za jakakolwiek pomoc w tym temacie 

G-sync - Obowiązkowy i min 144Hz

P.S 

znalazłem tez monitor AOC AG241QG z rozdzielczością 2K i tu plus ale nie wiem jak z reszta co o tym myślicie ?

Edytowane przez neo1991pl

Youki
komentarz
komentarz
10 godzin temu, neo1991pl napisał:

AOC AG241QG z rozdzielczością 2K

Główna kwestia, jaką masz kartę graficzną?

neo1991pl
komentarz
komentarz

aktualnie to gtx 760 wiem ze nie jest wystarczająca do tej rozdzielczości ale w najbliższych miesiącach planuje wymieniać kartę i myślę o gtx 1060ti albo coś podobnego

 

Youki
komentarz
komentarz

Nie ma takiej karty jak 1060 Ti. Pod WQHD by sensownie pograć na jakiś miłych dla okach detalach rozsądne minimum to obecnie GTX 1070.

neo1991pl
komentarz
komentarz (edytowane)

pytanie było o monitory nie o kartę ... ciężko widzę idzie czytanie ze zrozumieniem (tak wiem karta jest ważna jeśli chodzi o dobór monitora)

chodzi mi o jakość tych monitorów względem siebie odwzorowanie kolorów podświetlenie (równomierne czy nie ) itp itd.

z karta sobie poradzę znajdę jakąś porządną tak wiec wracając do tematu 

np o AOC czytałem ze jest kiepskiej jakości matryca bo niby tańsza czy to prawda ale te wqhd mnie trochę zaciekawiło bo nie ma 2 takiej opcji w tej cenie z takimi parametrami Acer Predator ma o rok krótszą gwarancje zastanawia mnie to czy w takim razie nie jest gorzej zrobiony , nie chce zapłacić 2000zl za monitor który rozpianie się po 2 latach czyli odrazu po gwarancji . Asusa za to oglądałem rozpakowanie 20 sztuk i może ze 4 miały równomierne podświetlenie reszta szkoda gadać i to tez jest dość ważna kwestia bo niektóre były naprawdę fatalne a to nie podlega żadnej gwarancji  producenckiej na temat AOC agon nie ma wiele napisane mało kto kupił a jeśli już to brak ocen bądź komentarzy wiec informacji prawie zer0 a porównania na stronach sklepowych do niczego nie prowadzi bo często maja niedokładne informacje na ich temat bądź nawet złe 

Edytowane przez neo1991pl
neo1991pl
komentarz
komentarz

Temat do zamknięcia zero pomocy ...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.