x-kom hosting

Chłodzenie procesora

Rafał 27
utworzono
utworzono

Witam wszystkich użytkowników. Jakiś czas temu mój młodszy brat dostał w prezencie komputer gamingowy. Było to jeszcze w czasach kiedy kompletnie nie interesowała mnie budowa komputera. Ostatnio jednak natchniony złożeniem pierwszego przez siebie pceta postanowiłem, że wymienię bratu chłodzenie procesora (bo powiedział, że ma boxowe) i pastę termoprzewodzącą. Widok jaki zostałem po otwarciu obudowy trochę mnie zaszokował. Chciałbym w tym miejscu zaznaczyć, że nie ja wybierałem ani montowałem podzespoły. Otóż w komputerze zostało zamontowane dodatkowe chłodzenie ramu, które zachodzi na boxowy wentylator procesora, co uniemożliwi zamontowanie innego chłodzenia typu dark rock 3. Pomijam kwestię zasilacza, którego moc jest nieadekwatna do tego zestawu. W związku z tym chłodzeniem, czy radzicie mi wywalić te chłodzenie ramu i wstawić porządne chłodzenie procesora (bo chyba nie ma możliwości zamontowania tych dwóch komponentów na raz), czy zostawić te boxowe chłodzenie i jedynie wymienić pastę termoprzewodzącą (co raczej jest kiepskim rozwiązaniem). 

Wiem, że komputer wymaga porządnego czyszczenia. ☺

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Screenshot_2017-03-22-02-15-22.png

Screenshot_2017-03-22-02-15-37.png

bemol911
komentarz
komentarz

Możesz wywalić to dodatkowe chłodzenie RAMu, zasilacz powinien być zamontowany odwrotnie ale trzeba by sprawdzić czy otwór wentylacyjny w obudowie pokrywa się z wentylatorem w zasilaczu.

Rafał 27
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź. Chodzi mi przede wszystkim o to, że chłodzenie procesora jest chyba ważniejsze od chłodzenia ramu. Ciekawi mnie jak zamocowane jest to chłodzenie ramu, czy jest możliwość przesunięcia tego w prawą stronę. A w kwestii zasilacza, czy wymiana np na zasilacz 600w będzie miało znaczący wpływ na obniżenie rachunków za prąd? Bo z tego co wiem to rachunki za prąd są dość wysokie.

bemol911
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, Rafał 27 napisał:

Ciekawi mnie jak zamocowane jest to chłodzenie ramu, czy jest możliwość przesunięcia tego w prawą stronę.

 

Tutaj jest pokazany montaż, można to przesunąć.

 

https://www.youtube.com/watch?v=GawpFosvvtY

 

1 godzinę temu, Rafał 27 napisał:

A w kwestii zasilacza, czy wymiana np na zasilacz 600w będzie miało znaczący wpływ na obniżenie rachunków za prąd?

 

 

Nie bardzo, zasilacz pobiera z sieci tyle energii ile potrzebuje komputer. 

  • Dobra wypowiedź 1
Rafał 27
komentarz
komentarz

W takim razie zasilacz zostawię w spokoju a z tym chłodzeniem coś pokombinuję. Dzięki za pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.