x-kom hosting

dostępna pamięć 7,89 GB

marcing8
utworzono
utworzono

Witam, od dwóch dni posiadam nowego laptopa firmy DELL z 8 gb pamięci RAM. Dziś wchodząc w mój komputer zauważyłem, że zainstalowana pamięć RAM wynosi 7,89 GB a nie 8 GB jak było wcześniej. Czy mógłby mi ktoś to wyjaśnić? Dodam, że posiadam Windowsa 10.

Youki
komentarz
komentarz

Procesor posiada zintegrowany układ graficzny, który nie ma własnej pamięci i rezerwuję kawałek pamięci operacyjnej RAM. 

marcing8
komentarz
komentarz

Rozumiem, ale więcej pamięci już nie pobierze tak? Wiem, że to może zabrzmieć śmiesznie, ale czy np ma to wpływ w sytuacji gdy jakiś program/gra wymaga 8 GB RAM?

Youki
komentarz
komentarz

Nie. Poza tym jak masz dedykowany układ graficzny, to podczas grania z niego będziesz korzystać.

marcing8
komentarz
komentarz

Mam dwie karty graficzne. Jedną zintegrowaną, a drugą AMD RADEON R5 M335.

Youki
komentarz
komentarz

To podczas korzystania z bardziej wymagających programów korzystasz z układu Radeon, który dysponuję własną, fizyczną pamięcią.

 

marcing8
komentarz
komentarz

Czyli mam rozumieć, że podczas grania w gry lub pracę w wymagających programach "uaktywnia się" ta druga karta?

Ok, przepraszam, nie widziałem postu. Dziękuję za odpowiedź. Te kilka mb zabrane nie odczuje w przeglądaniu plików na laptopie itp?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Nie, nie odczujesz. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.