x-kom hosting

Lenovo y50-70 temperatury

Dymon007
utworzono
utworzono

Witam,

Posiadam model laptopa lenovo y50-70 i mam problem z temperaturami. 
Model z i5 (tak jak w opisie), otóż gdy gram w wiedzmina 3 po 30 minutach do godziny zaczynają spadać fpsy i dźwiek się przycina, myślałem że to wina gry ale sprawdzilem temperatury i dochodzą one do 99 stopni na procesorze (to o wiele za dużo).

W skyrim special edition spadków fps nie ma ale procesor osiąga około 80 stopni, ktoś wie jak temu problemowami zaradzić oprócz wymiany past?

Youki
komentarz
komentarz

Kupno podkładki chłodzącej i wymiana past, dość typowa przypadłość w tym modelu.

 

Dymon007
komentarz
komentarz

Karta ma 93 stopnie, procesor 98. Mogę coś teraz zrobić żeby komfortowo pograć w wiedźmin 3? 

Bios i sterowniki zaktualizowane

 

Youki
komentarz
komentarz

Wymiana pasty, jakaś sensowna podkładka i tyle. Ewentualnie zmniejszyć detale, rozdzielczość, fps'y.

Dymon007
komentarz
komentarz

Czytałem że ludzie odrywają tą siatkę na kurz z dołu i temperatury poprawione o 10 stopni są, może to zastosuję?

Prosaid
komentarz
komentarz

A kiedy laptop czyściłeś? Wymiana pasty + podkładka wskazana

Dymon007
komentarz
komentarz
12 godzin temu, Prosaid napisał:

A kiedy laptop czyściłeś? Wymiana pasty + podkładka wskazana

Laptop ma trochę ponad miesiąc dlatego dziwi mnie fakt że tak się grzeje, grałem w metro 2033 teraz, 30 min grałem i znów spadek fps...
Słyszałem że jak tą siatkę na kurz się wyjmie to temperatury spadają do 10 stopni nawet + z podkładką może bym ubił te pare stopni. Pasty dopiero wymienie za miesiąc jak będę w polsce. 
Ps. czy jak oderwę to siatkę na kurz to stracę gwarancję?

Youki
komentarz
komentarz

Zapewne tak.

Dymon007
komentarz
komentarz

A jakiś progrm typu trothllestop? 

 

Ps. samo odkręcenie śrubek i zdjęcie pokrywy czymś grozi? Chce zobaczyć jak w środku z kurzem jest

No i jeżeli użyję tego programu to procesorowi przy temperaturze 99 stopni coś grozi?

(nie ma plomb)

Youki
komentarz
komentarz

Na samej obudowie i pokrywie plomb nie powinieneś mieć.

Dymon007
komentarz
komentarz

Problem rozwiązany
Chciałem go przeczyścić z kurzu zanim podkładkę kupiłem i się okazało że jeden wentylator był odpięty, podpiąłem go - grałem 2h w wiedźmina 3 Dziki Gon na opcjach mieszanych uber z wysokimi i średnimi w 1366x768 fps utrzymuje się na poziomie 35-62 w zależności od lokacji. Temperatura maxymalna na procesorze 90 stopni na gpu także.
Tak to jest jak się od kogoś kupuje laptopa :)

Prosaid
komentarz
komentarz

Fajnie że problem nie był poważny :) jak jeszcze nie robiłeś aktualizacji BIOSu to mozesz zrobić kiedyś ten model cierpiał na throttling energetyczny

Dymon007
komentarz
komentarz

Pierwsze co zrobiłem to aktualizacje biosu zanim go rozkręciłem.
 

Dzisiaj 4 godziny w wiedźmina 3 grałem bez przerwy, laptop troszkę letni cały czas sprawdzam temperatury dzisiaj były max na procesorze 85 stopni, a na gpu 81 - jak dla mnie jest bardzo w porządku. Przyjadę do Polski to wymienię jeszcze pasty na jakieś lepsze i paski na gpu to jeszcze pare stopni spadnie.
Ps. widzę że mam nakleję 'ultrahd screen' - czyli mam wersje uhd? Bo w opcjach rozdzielczości max mam fullhd?
Prosaid
komentarz
komentarz

Dziwne choć, a gdzie kupiłeś ten model?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.