x-kom hosting

Ram a piszcząca cewka na płycie.

Janki_19
utworzono
utworzono

Witam, 

kilka lat temu kupiłem zestaw Foconn A690GM2MA-8KRS2H +AMD Athlon (tm) 64X2 Dual Core Proccesor 4600+ 2,40 GHz i od kąd pamiętam mam problem z pamięcią ram. Teraz  kupiłem zestaw pamięci dedykowanej 2 x 4GB 800 MHz DDR2 AMD HYNIX ---pracują one tylko z chipsetem AMD, Via oraz Sis(moj chipset to AMD). No i problem polega na tym, że jak podłączyłem kości to komputer się włączył ale ekran był czarny i nic się dalej nie działo na ekranie a z płyty głównej(chyba z płyty głównej) wydobywał się dziwny pisk jakby cewki piszczały( to nie pisk z głośniczka bo go nie mam).Na jednej kości czasami się włączał czasami nie ,w sumie na obu podobnie a jak się nie włączał to piszczał.Zmieniłem ustawienia zasilania ram bo zobaczyłem że jest 1.74V czy jakoś tak i podniosłem do 1,8V. No i zadziałało komputer działał przez jakieś 3 miesiące po czym znowu się nie włączył i piszczał. Brat coś pogrzebał z ramem i działa ale są kości dwie podpięte a wykrywa tylko 4 gb. Moje pytanie czy muszę szukać rozwiązania w ustawieniach biosu czy gdzieś indziej. Kości po zakupie testowałem programem memtest pojedynczo i było OK. W domu żeby sprawdzić co i jak będę dopiero za tydzień. Ale nawet na starych kościach trzeba było 10x przekładać z gniazda do gniazda żeby zaczął działać. Bo a to w ogóle nie reagował na wciśnięcie powera a to nie włączał się windows tylko coś tam wywalało na czarnym ekranie.

 

Obecna konfiguracja komputera:

AMD Athlon (tm) 64X2 Dual Core Proccesor 4600+ 2,40 GHz
NIVIDA GeForce  GTX260
PAMIĘĆ RAM 8GB (2 x 4GB) 800 MHz DDR2 AMD HYNIX ---pracują one tylko z chipsetem AMD, Via oraz Sis. 
Płyta Foconn A690GM2MA-8KRS2H 
Zasilacz SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W (SPC140)

 

Bios ustawiony na ustawienia fabryczne poza tym zasilaniem Ramu.Chyba że coś z kartą graficzną bo mam zintegrowaną i teraz podpiąłem tego GTX260 bez żadnych zmian w Biosie. No ale działało jakiś czas.

 

Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły to z góry dziękuję.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Miałem do czynienia z kilkoma tymi płytami (złożyłem na nich kilka komputerów i ostatnio te komputery modernizowałem) i też miałem problemy z RAMem. Czasem wszystko śmigało od razu, a w niektórych egzemplarzach trzeba było robić jakieś dzikie kombinacje, aż do wymiany modułów na inne.

 

Masz możliwość sprawdzenia innego RAMu na tej płycie?

Janki_19
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam stare kości RAM ale z nim było podobnie z tego co pamiętam. Zazwyczaj przy jednej kości to w miarę działa ale jak podpinam drugą to się zaczynają schody i przekładanie z gniazda do gniazda. Jeśli kości pracują na 1.8V to jaki max V mogę ustawić żeby ich nie spalić?? Bo może to V skacze i jak spadnie poniżej 1.8V to coś się dzieje?? Obecnie wychodzi mi chyba kolo 1.82V a jak ustawie BIOS domyślnie to kości mają 1.74V.

Edytowane przez Janki_19

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.