x-kom hosting

2 kość ram - komputer nie uruchamia się

Avertus
utworzono
utworzono

Cześć. Mam u siebie te ramy 

https://www.morele.net/pamiec-goodram-play-ddr3-4gb-1600mhz-cl9-gy1600d364l9s-4g-662885/

kolega dał mi dziś swoją starą kość

https://www.morele.net/pamiec-nanya-elixir-4gb-1600-mhz-m2f4g64cb8hg4n-di-542103/

Parametry niby te same, a przy uruchomieniu komputera z nową kością(moja kość, wolny slot, nowa kość, wolny sloty) kompletnie nic się nie dzieje tzn. wiatraki działają, dysk niby też, ale na ekranie ciemność, nic nie piszczy itd. Moja płyta główna to asrock p67 pro3 se.

Youki
komentarz
komentarz

Ta kość sprawna w ogóle?

 

Avertus
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Youki napisał:

Ta kość sprawna w ogóle?

 

Jemu działała. 

Youki
komentarz
komentarz

A jaką on ma płytę główną/.

Avertus
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Youki napisał:

A jaką on ma płytę główną/.

Z tego co pamiętam to miał taką 

http://komputerownia.iai-shop.com/product-pol-3585-Plyta-glowna-MSI-__-MS-7848-s-1150.html

 

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdzałeś czy tylko z nową kostką, w każdym złączu PC się uruchomi?

Avertus
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Youki napisał:

Sprawdzałeś czy tylko z nową kostką, w każdym złączu PC się uruchomi?

No powiem tak, włożyłem tą jego do tego slotu, w którym miałem swoją i potem już moja nie odpalała na tym slocie więc nwm czy to normalne. 

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdź w każdym slocie, kostkę zwrócić możesz?

Avertus
komentarz
komentarz (edytowane)
4 godziny temu, Youki napisał:

Sprawdź w każdym slocie, kostkę zwrócić możesz?

No zaraz sprawdzę. Dał mi ją za darmo bo kupiłem sobie nowego kompa i ta mu nie potrzebna, a mi się przyda bo h1z1 potrzebuje trochę ramu więc mi ją dał. 

4 godziny temu, Youki napisał:

Sprawdź w każdym slocie, kostkę zwrócić możesz?

No to tak, sama również nie działa, ale jakieś cyrki z moją. Na początku moją miałem w slocie1, po włożeniu tej nowej zadziałała jedynie na slocie 4, a teraz działała jedynie na slocie2. Może trzeba bios zresetować przed włożeniem tej nowej czy coś? Po włożeniu tej mojej na ekranie miałem resume from hibernation więc nwm czy komp mi się wyłącza czy tylko tak jakby hibernuje. 

 

@Youki

Jakiś pomysł? 

Edytowane przez Avertus
Avertus
komentarz
komentarz

Odświeżam. 

Youki
komentarz
komentarz
21 godzin temu, Avertus napisał:

Może trzeba bios zresetować przed włożeniem tej nowej czy coś?

Nie.

 

21 godzin temu, Avertus napisał:

Po włożeniu tej mojej na ekranie miałem resume from hibernation więc nwm czy komp mi się wyłącza czy tylko tak jakby hibernuje. 

A jak wyłączasz PC, zasilanie po wyłączeniu odciąłeś?

Avertus
komentarz
komentarz
19 minut temu, Youki napisał:

Nie.

 

A jak wyłączasz PC, zasilanie po wyłączeniu odciąłeś?

No tak, ale i tak pokazuje że z hibernacji. Jedynie jak mam włączonego kompa i wtedy odłączę zasilanie to nie powraca z hibernacji bo się dłużej włącza. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.