x-kom hosting

Jaki monitor IPS / PLS?

DOMINEK94
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć

Planuje wymienić obecny monitor na nowy ale tyle tych monitorów jest że ciężko się zdecydować i wybrać najlepszy. Monitor będzie wykorzystywany do gier typu wiedźmin 3, BF, czasem do oglądania filmów. Nie gram w CS GO o ile to ważne, bo jak czytam po forach to mam wrażenie że ludzie wybierają monitory tylko do tej gry jakby się nic innego nie liczyło. 

Do tej pory używałem TN-ki a chcę spróbować czegoś nowego. Dlatego myślę szczególnie nad matrycą IPS (lub PLS bo to zdaje się to samo tylko producentem jest Samsung) i wszelkie jej odmiany, bo oferują lepsze odwzorowanie kolorów aniżeli TN. Jeszcze są VA ale chyba tamte będą lepsze? Dodatkowo moje wymagania to:

24 cale lub coś koło tego

full hd

flicker free

złącze HDMI

Posiadam karte graficzną RX 470 a budżet na monitor to maksymalnie 650 zł. Oczywiście już się troche rozejrzałem i podam swoje propozycje ale jakby ktoś mógł je zweryfikować i ewentualnie podać coś innego lepszego to byłbym wdzięczny.

AOC I2481FXH

Samsung S24F350FHUX

LG 24MP48HQ-P
BenQ GW2406Z (raczej zbyt wysoki czas reakcji)

AOC I2475PXQU (on jest coś podejrzany, tak samo mniejszy model. Konkurencja w tej cenie oferuje dużo mniej, patrz: pivot, 4xUSB, wszystkie złącza i kable. Gdzie jest haczyk?)

IIyama robi chyba dobre monitory tylko jak patrzyłem to zdaje się troche wykraczały ponad budżet

 

Z nich wszystkich chyba ten pierwszy AOC I2481FXH najbardziej do mnie przemawia. Ale proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Edytowane przez DOMINEK94

Youki
komentarz
komentarz
8 godzin temu, DOMINEK94 napisał:

AOC I2481FXH

Ten AOC w tej cenie jest jak najbardziej w porządku, dość przyzwoite jak na ten budżet pokrycie barw i nie ma problemów z wysoką, minimalną wartością luminancji jak w przypadku AOC i2369Vm.

Jeśli zależy Ci na FreeSync to Samsung jest warty rozpatrzenia, chociaż można go dostać taniej, za te 559 zł

DOMINEK94
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Youki napisał:

Jeśli zależy Ci na FreeSync to Samsung jest warty rozpatrzenia

Oglądałem właśnie recenzje na YT i wygląda na to że ma on duży problem ze zjawiskiem backlight bleed.

 

Ale znalazłem jeszcze LG 23MP68VQ-P.

Trochę mniejszy ekran bo 23". Posiada również FreeSynch i częstotliwość odświeżania 75Hz. Wygląda ciekawie.

@Youki wiesz coś o nim?

Bo jak ma lepsze parametry od AOC to może go wybiore żeby sobie nie utrudniać życia. W przeciwnym razie AOC. 

 

Youki
komentarz
komentarz
59 minut temu, DOMINEK94 napisał:

backlight bleed.

Ale to typowa przypadłość każdego monitora IPS/PLS z tego budżetu, niezależnie od producenta. Zależy jaka sztuka się trafi i tyle.

 

DOMINEK94
komentarz
komentarz
21 minut temu, Youki napisał:

Ale to typowa przypadłość każdego monitora IPS/PLS z tego budżetu.

 

Pewnie tak jest. Ale jak widziałem w testach AOC i LG raczej nie miały tego problemu. 

Opinie o samsungu czytałem i były takie średnie. Jednak go odrzuce.

Gdybyś był na moim miejscu wybrałbyś AOC czy LG? 

Youki
komentarz
komentarz
Godzinę temu, DOMINEK94 napisał:

AOC i LG raczej nie miały tego problemu. 

Wszystko zależy od danej sztuki jaka się trafi i tyle. Znajomy dwa razy zwracał Aoca, żeby trafić na sztukę, gdzie nie jest to mocno widocznę.

Wolałbym 24 cali, zawsze to większa przestrzeń robocza.

DOMINEK94
komentarz
komentarz

To jest pomysł by w ten sposób szukać odpowiedniej sztuki tylko nieco czasochłonny ale można próbować. No to chyba się zdecyduje między te dwa monitory.

Dzięki za pomoc :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.