x-kom hosting

Obsługa procesora.

Rym1
utworzono
utworzono

Cześć. Kupiłem płytę główną msi 110m pro-d oraz procesor intel g4560. Teraz pytanie... Czy płyta bez aktualizacji biosu odpali procesor ? Czy będę miał problem z tym? Nie mam starego procka by zrobić aktualizacje biosu. 

Youki
komentarz
komentarz

Jeśli płyta główna nie ma BIOS'u w odpowiedniej wersji to nie będzie to działać, płyta albo będzie się restartować, albo będzie po prostu czarny ekran.

Gdzie kupowałeś płytę?

Rym1
komentarz
komentarz

Płytę kupiłem wczoraj na allegro. Nowa sztuka.W renomowanym sklepie.

bemol911
komentarz
komentarz

Jeśli na aukcji nie ma nic o zaktualizowanym BIOSie to pewnie masz starszą wersję, będziesz musiał iść do jakiegoś serwisu żeby zrobili update albo zwrócić płytę.

Rym1
komentarz
komentarz

Chyba jeszcze mam jedną opcję. Włożyć starszy procesor, zaktualizować BIOS I dać nowy procek ? Nie wiem czy kupić stary procesor I zaktualizować BIOS samemu czy dać do serwisu... co bardziej opłacalne ? Jaki procesor mogę kupić by poszedł na tej płycie ? Jakiś stary pentium ? Wiecie ile biorą w serwisach za aktualizacje BIOSu ?

bemol911
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Rym1 napisał:

Chyba jeszcze mam jedną opcję. Włożyć starszy procesor, zaktualizować BIOS I dać nowy procek ?

 

Tak też możesz zrobić tylko zobacz ile kosztują najtańsze procesory pod socket 1151.

 

https://allegro.pl/procesory-procesory-intel-4231?a_enum[22189][536870912]=536870912&buyUsed=1

 

2 godziny temu, Rym1 napisał:

Wiecie ile biorą w serwisach za aktualizacje BIOSu ?

 

średnio 30-50zł.

Rym1
komentarz
komentarz

Po kłopocie. Aktualizacje biosu zrobią mi gratis :-). Warto było zapytać o BIOS sprzedającego. Dzięki za odpowiedzi.

Rym1
komentarz
komentarz

Dostałem już płytę gł. Bios miał być zaktualizowany. Jeszcze nie sprawdziłem bo nie mam wszystkich części do uruchomienia PC. Nad procesorem jest czarne zabezpieczenie, to chyba normalne. :-) Jeśli aktualizowali mi BIOS to musieli włożyć procesor ?! A to zabezpieczenie wyskakuje... Po aktualizacji BIOSU czarne zabezpieczenie w sklepie mogli ponownie umiejscowić? Czy ono jest jednorazowe ? Bo nie jestem pewny czy aktualizacja BIOSU została przeprowadzona. I takie dodatkowe pytanie. Kupuję kartę graficzną GTX 1050 Ti. Jaka jest różnica w wyborze MSI, ASUS, GIGABYTE, czy innego producenta ? Chodzi o ilość wejść, rodzaj chłodzenia? Jaką polecacie ?

bemol911
komentarz
komentarz
20 minut temu, Rym1 napisał:

Po aktualizacji BIOSU czarne zabezpieczenie w sklepie mogli ponownie umiejscowić? Czy ono jest jednorazowe ?

 

Mogli założyć ponownie, to jest wielorazowe. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.