x-kom hosting

Czy router ogranicza internet?

LoosenUp333
utworzono
utworzono

Witam !

Posiadam router funbox 2, który dostałem od orange wraz z neostradą 80 mb/s. Zastanawiam się dlaczego podczas speedtestu na speedtest.net prędkość pobierania wynosi 28 ew. 30? Czy to może być wina routera? Jak tak to na jaki zmienić ?

Cesash
komentarz
komentarz

Test na kablu czy przez wifi?

jeśli wifi to najpewniej zakłócenia oraz to że internet jednak nie jest tak stabilny jak na kablu. Jeśli masz takie problemy pod kablem zadzwoń do nich i zgłoś problem.

Co do wifi polecam apkę wifi Analyzer, sprawdź na których kanałach są największe zakłócenia i wtedy wybierz odpowiedni kanał.

LoosenUp333
komentarz
komentarz (edytowane)

wifi

Narazie używam w pc wifi, bo nie mam dostępu do kabla, a przez pół domu kabla niestety ciągnąc nie ma sensu zwłaszcza, że za około 3 tygodnie siostra się wyprowadza, a w jej pokoju jest router.

Na tym wifi analyzerze dBm skaczą od -70 do -80.

Edytowane przez LoosenUp333
Cesash
komentarz
komentarz (edytowane)

Siostra ma komputer w swoim pokoju? Sprawdź u niej pod kablem ile wyjdzie.

Niestety jeśli chodzi o wifi zawsze będzie jakaś różnica. U mnie na komputerze podłączonym do routera mam 60MB (rzeczywisty transfer) a na laptopie/komórce pod routerem max 42MB.

 

Edytowane przez Cesash
LoosenUp333
komentarz
komentarz

Siostra ma komputer ale macbooka air a on niestety portu Ethernet nie ma. 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

80mbps oznacza maksymalną prędkość. Przenieś komputer pod router i podłącz się kablem. Upewnij się, że sam korzystasz z neta i zrób test na speedtest.net

Jak skończysz test, zabierz komputer z powrotem.

LoosenUp333
komentarz
komentarz

Narazie nie mam jak tego zrobić może w tygodniu się okazja zdarzy, że sam w domu będę.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Spoko, nie pali się :D

LoosenUp333
komentarz
komentarz

Mam taki mały notebook z samsunga. Mogę ten test na nim wykonać ? ( Ma port ethernet). Aha i jaki typ kabla ethernet trzeba podłączyć do tego funboxa 2 rj 11 czy rj 45?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Patchcord, skrętka kategorii 5e, prosty (nie krosowany). Wtyczki nazywane są potocznie RJ45.

LoosenUp333
komentarz
komentarz

czyli kupic kabel rj 45 ?
 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Sprzedawca powinien skapować o co chodzi.

LoosenUp333
komentarz
komentarz

A na tym notebooku moge test zrobic?

Asiorix
komentarz
komentarz

Przeczytaj umowę czy czasem nie masz ukryte "do" 80 mb/s a nie stałe 80, posiadam neostarde 10mb/s i czasem mam 5-6mb/s a nawet 12 wyciagne, po tym zajrzałem do umowy i mam "do" 10mb/s :)

MasterYoghourt
komentarz
komentarz
3 godziny temu, LoosenUp333 napisał:

A na tym notebooku moge test zrobic?

tak

Godzinę temu, Asiorix napisał:

Przeczytaj umowę czy czasem nie masz ukryte "do" 80 mb/s a nie stałe 80, posiadam neostarde 10mb/s i czasem mam 5-6mb/s a nawet 12 wyciagne, po tym zajrzałem do umowy i mam "do" 10mb/s :)

Masz gwarantowane od 1mbps do 10mbps.

LoosenUp333
komentarz
komentarz

to jak nikogo w w domu nie będzie to wykonam test i wrzuce zdjecie

LoosenUp333
komentarz
komentarz

Test zrobilem jednak na pc.

20170322_180610.jpg

Oczywiście na kablu przes testem dla zasady router zresetowalem

W umowie pisze do 80 mbs

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Niestety, nic z tym nie zrobisz.

LoosenUp333
komentarz
komentarz

Czyli routera nie .a sensu zmieniac?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

nie

raffallcom
komentarz
komentarz

Jak wejdziesz do routera to gdzieś w zakładce zaawansowane znajdziesz informacje na jakiej prędkości dlm zapiął ci Internet i wtedy dowiesz się jakie prędkości możesz mniej więcej spodziewać na speedtestach.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.