x-kom hosting

Fujitsu Lifebook AH531 - eGPU do GTA V + wymiana procesora na i7

BartekXD
utworzono
utworzono

Witam, mój laptop nie uciąga GTA V (poprostu jest czarny ekran), więc zamiast kupić PC'ta postanowiłem dołożyć do laptopa eGPU (od razu zaznaczam, że posiada tylko zintegrowaną) i procesor Intel Core i7-3612QM (aktualny to Intel Pentium B960). Do eGPU zamierzam użyć MSI Geforce GTX 1050 Gaming, zasilacz Be quiet! Pure Power 10 300W, i adapter Exp Gdc Beast v8 z wtyczką express card. O ile z eGPU powinno się udać, bo już dużo osób podejmowało się tego wyzwania na tym samym modelu laptopa (tylko nie wiem czy opłaca się tą kartę graficzną), to z procesorem może być problem, bo nie znajduje się na liście wspieranych. Więc, czy ktoś mi powie czy opłaca się tą kartę graficzną i czy ten procesor zadziała na tym laptopie. Specyfikacja laptopa:
OS: Windows 7 Ultimate (64 bity)
Procesor: Intel Pentium B960
Grafika: zintegrowany Intel HD Graphics Family
Ram: 6GB

Youki
komentarz
komentarz

Na jakim chipsecie masz płytę główną?

BartekXD
komentarz
komentarz
15 godzin temu, Youki napisał:

Na jakim chipsecie masz płytę główną?

Sandy Bridge

Youki
komentarz
komentarz

Nie chodzi o to.

Pokaż zrzut ekranu z programu CPU-Z, zakładka Mainboard.

Jeśli jest to chipset HM70 to praktycznie o wymianie procesora możesz zapomnieć.

BartekXD
komentarz
komentarz
7 minut temu, Youki napisał:

Pokaż zrzut ekranu z programu CPU-Z, zakładka Mainboard.

 

SHU_dLJd56.png

Youki
komentarz
komentarz

Możesz wymienić na Intel® Core™ i7-2620M-Prozessor

Ten procesor jest obsługiwany przez ten chipset, z takim też był dostępny ten model na niektórych rynkach.

BartekXD
komentarz
komentarz

Mi odpowiada, dzięki za odpowiedź.

PS: Czyli ten chipset nie obsługuje procesorów quad-core?

Youki
komentarz
komentarz

Oficjalnie nie.

BartekXD
komentarz
komentarz

Ok, wszystko wiem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.