x-kom hosting

APPLE

GRZEG1404
utworzono
utworzono

Witam . Podjęłem bardzo ważna decyzje , już wydoroślałem z grania w gry na PC i obecnego PC właśnie sprzedałem ,a pieniądze ,które uzbierałem postanowiłem zainwestować w Maca ,a w przyszłości zakupić konsole bo coś trzeba czasem zagrać ale nie tyle co na PC . Postanowiłem zakupić laptop od APPLE z serii Pro 13.3  laptop ma służyć do pracy , bede bardzo dużo używał Worda (pisze prace na konkursy itp. ) ,filmy , internet itp. ale musi być tez monilny , wejść mi do plecaka abym mógł go używać w liceum . Chce wykorzystać cały potencjał MACA będę tez monowal filmy z wyjazdów , z nart w programach typu Final Cup lub Go pro ale raczej sporadycznie , posiadam tez IP7 i Apple watcha wiec będzie kompatybilnie . Teraz jaka wersje wybrać , chce kupić jak najtaniej interesuje mnie przedewszsytkim Allegro ale raczej nowy niż używka do 8000 zł;) Mam dylemat między MBP 13.3 bez taucha bara 16 GB procesor podstawowy , a 13.3 z 2015  ale rozbudowana . Ogolnie warto pchać się w tauch bara czy to tylko skok na kasę ze strony Apple i nie warto , i czy przy moich wymaganiach lepiej dopłacić do 15 , kosztem mobilności ? Za 2 lata na 100% zmienię na nowy model wiec nie na lata . 

Sobiepan
komentarz
komentarz

moje zdanie jest takie, że nie ma sensu pchać się w Maca, płacisz tylko za markę. Instalujesz zwykłego Linuxa i masz system bardzo podobny do OS X

 

Odnośnie montowania filmów to moim zdaniem procesory z rozszerzeniem U się do tego nie nadają.

GRZEG1404
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok , w sumie sam to załważyłem zostanę tylko przy telefonie oraz zwgarku APPLE jak na razie . Kolejny rok zostanę jednak przy windowsie z naciskiem na przyzwoita mobilność , interesuje mnie seria Dell XPS 9550 lub 9560 chce laptop z segmentu premium żadne lenovo itp . Mam teraz dylemat DELL XPS 9550 32 GB , I7 6700 HQ , Gtx 960 , 4k IPS co mnie zatysfakcjonuje do tworzenia filmów i pracy tu wychodzi 7000 zł , a druga opcja DELL XPS 32-16 GB , I7 7700 HQ , GTX 1050 ti , ta sama matryca 4K IPS 9000-9500 zł ? Co się opłaca wziasc na te najbliższe 2-3 lata , pod obróbkę zdjęć , filmów , granie czasem w CS GO , WOT , może jakiś inny model budżet 10000 zł . 

Edytowane przez GRZEG1404
Sobiepan
komentarz
komentarz

Jeśli chodzi o procesor to nie odczujesz zdecydowanej różnicy, ale już w karcie graficznej owszem. GTX 1050Ti bije na głowe GTX 960M, aczkolwiek sam posiadam Della z GTX 960M i da się pograć we wszystko spokojnie, WOT chodził na full ustawieniach przy około 60-70 fps 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.