x-kom hosting

[do ~1500] Laptop z odłączanym, dotykowym ekranem

Maryoosh
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam ślicznie,

 

Rozglądam się za urządzeniem do:

  • robienia notatek na uczelni, pisania prac
  • czytania książek/notatek, przeglądania internetu (np. podczas długich dojazdów)
  • drukowania i przesyłania plików przez USB
  • ustawiania metronomu podczas ćwiczenia i koncertów, wyświetlania nut (jestem perkusistą)
  • okazyjnie jakichś prostych gier 2D, np. Gwint od cdp, Rayman

 

Generalnie ze względu na to wszystko, zależy mi na:

  • odłączanym ekranie
  • wysokiej rozdzielczości
  • systemie Windows
  • małej wadze
  • dwóch portach USB (o ile możliwe)
  • braku touchpada w podstawce (brak zbętnych dla mnie rzeczy to też atut)

 

Oczywiście próbowałem znaleźć coś sam, ale było to uporczywe, bo nie trafiłem na żadne zbiorowe spisy takich urządzeń. Dlatego zwracam się do was o pomoc, drodzy forumowicze.

 

Jeżeli chodzi o budżet to... mogę go rozciągnąć. Szczerze mówiąc, chcę albo kupić coś podstawowego jak najtaniej, albo coś naprawdę porządnego za parę tys. Jeżeli do 3 tys. znajdzie się coś w stylu Microsoft Surface Book, tylko o mniejszych osiągach, to po prostu poczekam dłużej aż się dorobię tej kwoty i bez wachania wydam.

 

 

Dlaczego koniecznie chcę coś takiego? (w razie gdyby ktoś chciał zasugerować inne rozwiązanie)

 

Chodzi głównie o to, że mój poprzedni laptop wydaje się już prosić o emeryturę, jeśli nie eutanazję, więc używam głównie iPada. Tablet  oczywiście ma masę ograniczeń i nie może zastąpić komputera lub laptopa. Mógłbym teraz niby pójść za ciosem, dokupić macbooka i dalej zmagać się z geniuszem IOSa. Jednakże, moja siostra ma ochotę przejąć ten ogryzek Appla do wyświetlania książek. Ze względu na to, mogę dostać rodzicielskie dofinansowanie na lepszy sprzęt dla siebie. Nie chcę teraz kupować dwóch słabych urządzeń, między którymi musiałbym często przesyłać pliki.

----

 

Mam nadzieję że te zachnianki nie są zbyt wyuzdane. Z góry serdeczne dzięki za odpowiedź :)

Edytowane przez Maryoosh

Youki
komentarz
komentarz
12 godzin temu, Maryoosh napisał:

Jeżeli do 3 tys. znajdzie się coś w stylu Microsoft Surface Book

Nie znajdziesz. 

 

Taniej to używany Surface 2/3 PRO z dokupioną klawiaturą/

Maryoosh
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli nie ma szans żeby do 3 tys znalazło się coś co ma 1-2 porty USB bez stosowania przejściówek i w miarę dobrą rozdzielczość?

Edytowane przez Maryoosh
Youki
komentarz
komentarz

Dodając do tego jako tako znośną wydajność i odłączany ekrany, czyli po prostu tablet z klawiaturą czy jak tam wolą urządzenie 3w1 to niezbyt.

Maryoosh
komentarz
komentarz (edytowane)

Mhm. Widziałem gdzieś takie urządzenia w cenach 800-1500. Jakieś Kiano czy Asus Transformer. Wydawały się obiecywać, że już za dwa razy tyle można znaleźć coś fajnego. Mam rozumieć, że w tej cenie są nieołacalne ze względu na wydajność, rozdzielczość itp?

Edytowane przez Maryoosh

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.