x-kom hosting

przyszły programista czy to ściema?

lisz55
utworzono
utworzono

czy ta strona http://przyszlyprogramista.pl/ to na serio czy jakaś ściema szukająca darmowych pracowników na pół roku?
 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Ściema, będziesz musiał płacić za kurs. Kupujesz kota w worku, nic nie wiesz o szczegółach programu nauczania. Nie wiesz co dokładnie będziesz potrafił po tym kursie.

Tutaj dyskusja, miedzy innymi z właścicielem tego portalu: http://www.wykop.pl/wpis/11183436/naukaprogramowania-programista-kurs-praca-http-rek/

 

Moja rada, poszukaj materiałów które cię interesują na youtube. Jak już osiągniesz poziom podstawowy kup sobie książkę dla bardziej zaawansowanych. Samodzielna nauka pozwoli ci zaoszczędzić sporo kasy oraz uczyć się tego co aktualnie jest ważne w danej dziedzinie.

Edytowane przez MasterYoghourt
DiMateo
komentarz
komentarz

Fake, jakich pełno w internecie...

lisz55
komentarz
komentarz

tzn tam niby pisze, że to jest coś na kształt bezpłatnych praktyk, więc nic sie nie płaci. Tylko właśnie jestem ciekaw czy tam się czegoś w ogóle nauczysz czy tylko szukają frajerów do odwalania jakiejś głupiej roboty, taki it odpowiednik parzenia kawy
 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zakładam, że dopiero jak podpiszesz z nimi umowę, to dowiesz się ile będziesz płacił.

  • 1 rok później...
PrzyszlyProgramista
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam,

 

Pozwólcie, że skromnie wypowiem się w tym temacie, ponieważ wątek dotyczy Projektu, który założyłem.

 

Na stronie http://przyszlyprogramista.pl nie poszukujemy darmowych pracowników.

 

Oferujemy natomiast odpłatne szkolenie z programowania, po którym pomagamy absolwentowi znaleźć pracodawcę oraz przygotowujemy go do rozmowy rekrutacyjnej tak, aby zakończyła się ona sukcesem.

 

Poniżej podaję szczegóły nauczania oraz to, co będzie potrafiła osoba po ukończeniu Projektu. Napiszę jak to wygląda na chwilę obecną (marzec 2018).


Otóż ideą tego Projektu jest to, aby zebrać to co jest najważniejsze na studiach informatycznych z dziedziny programowania i przekazać tę wiedzę w jak najbardziej przystępny sposób studentowi.

 

Celem jest to, aby nasz student został profesjonalnym programistą, dla którego język i technologia ma drugorzędne znaczenie, gdyż opanował on fundament programistyczny uniwersalny dla każdego języka. 

 

Dzięki temu bazując na posiadanej wiedzy i doświadczeniu potrafi on bardzo sprawnie nauczyć się nowego języka/technologii. Wie jak się uczyć szybko, efektywnie i skutecznie. Nie musi on wydawać kilku tysięcy złotych, aby pójść na kolejne szkolenie, w celu nauczenia się nowego języka/technologii.

 

Podobną umiejętność posiadają doświadczeni programiści oraz absolwenci dobrych studiów informatycznych. To jest główny element jaki wyróżnia naszych absolwentów wśród Junior Developerów na rynku pracy. 

 

Korzystając ze zdobytej na szkoleniu wiedzy nasz absolwent potrafi stworzyć aplikację komputerową w języku C++ i Java, oraz aplikację internetową wykorzystując technologię HTML, CSS, JavaScript, PHP i MySQL. 

 

W jaki sposób to osiągamy?

 

Szkolenie zaczynamy od nauki C++, gdyż wiele nowszych języków, które powstało po nim (m.in. Java, PHP, C#) czerpało właśnie z niego. Dlatego po dobrym poznaniu C++ można łatwo przestawić się na inny język.

 

Kolejno na szkoleniu ogromny nacisk kładziemy na zdobycie przez studenta fundamentu programistycznego, który jest uniwersalny dla każdego języka programowania, czyli:
- świetne opanowanie algorytmiki, czyli sztuki tworzenia optymalnych algorytmów, 
- poznanie najważniejszych struktur danych,
- opanowanie zasad programowania obiektowego w tym języka UML,
- solidne poznanie zasad SOLID,
- opanowanie wzorców projektowych,
- poznanie relacyjnych baz danych,
- opanowanie technologii webowych (HTML, CSS, JavaScript, PHP, MySQL) do tego stopnia, że student potrafi samodzielnie od podstaw stworzyć np. sklep internetowy,
- poznanie systemu do błyskawicznego tworzenia stron - WordPress,
- w czasie fundamentu uczymy również podstaw języka Java (w tym JavaFX),
- wprowadzamy również studenta w temat testowania aplikacji.

 

Powyższy materiał to jest tzw. solidny fundament programistyczny. Na tym etapie student potrafi stworzyć aplikację komputerową w języku C++ i Java (JavaFX) oraz aplikację internetową.

 

Po tym etapie student uwzględniając zapotrzebowanie pracodawców w jego miejscowości i własne preferencje wybiera specjalizację. Dzięki temu, że poznał wiele dziedzin programowania, to sam najlepiej jest w stanie ocenić to, co najbardziej mu odpowiada. 
Może wybrać tworzenie zaawansowanych aplikacji internetowych, komputerowych lub mobilnych. Na tym etapie poznaje też konkretny framework.

 

Taki program nauki bardzo dobrze się sprawdza, gdyż studenci potrafią elastycznie dopasować się do zapotrzebowania pracodawców. Nasi absolwenci pracują w przeróżnych firmach i technologiach, np.:
- programowanie aplikacji mobilnych z wykorzystaniem języka Java,
- tworzenia aplikacji komputerowych wykorzystujących język C# i WPF,
- tworzenie front-endu do aplikacji bankowej.

 

Jeśli chodzi o pytanie jak student ma zaprezentować wartość przyszłemu pracodawcy, to przede wszystkim poprzez swoje portfolio. Po ukończeniu szkolenia absolwent będzie miał na koncie ok. 50 aplikacji (w tym kilka większych bardziej rozbudowanych). Drugim elementem to posiadane umiejętności i wiedza, którą przedstawi na rozmowie rekrutacyjnej. 

 

Jeśli chodzi o naukę samodzielnie, to coraz więcej osób podczas rekrutacji do Projektu pisze, że uczyło się programowania samodzielnie, ale okazało się to niewystarczające, aby dostali pracę. Znaczenie dla tych osób ma to, że na szkoleniu:
- masz sprawdzony i odpowiednio ułożony materiał do nauki,
- otrzymujesz konkretne wyzwania i programy do napisania, idealnie dopasowane do Twojego systematycznie rosnącego poziomu wiedzy. Nie ma obawy, że za szybko podejmiesz się zbyt ambitnego zadania, na którym utkniesz i zniechęcisz się do nauki,
- masz wsparcie mentora, więc w razie problemów ze zrozumieniem czegokolwiek, wystarczy napisać maila i jeśli pomoc mailowa nie wystarczy, to umawiamy się na konsultacje video.

 

Jeśli chodzi o cenę, to nie chcę jej tutaj podawać, gdyż może się ona w przyszłości zmienić. Jeśli chcesz ją poznać, to napisz do nas prywatną wiadomość, przez stronę: 
http://przyszlyprogramista.pl/kontakt
lub weź udział w rekrutacji, na stronie: 
http://rekrutacja.przyszlyprogramista.pl

 

Już na etapie rekrutacji będziesz mógł zobaczyć jak uczymy, otrzymasz darmowe seminarium na którym poznasz podstawy programowaniasamodzielnie stworzysz swój pierwszy program

 

Zapraszam Cię zatem do fascynującego świata programowania!

 

Satysfakcjonujących Wyzwań!
Artur Nowakowski - założyciel Projektu “Przyszły Programista”
Absolwent Informatyki na Politechnice Rzeszowskiej 

 

P.S.
Dla potwierdzenia moich słów, podaję link do strony naszego absolwenta:

www.tomasztyszko.it/pl

 

oraz jego opinię jaką otrzymaliśmy po ukończeniu szkolenia:

 

"Na reklamę tego kursu natrafiłem przypadkowo podczas surfowania w internecie. Trochę się wahałem przed podjęciem decyzji o wzięciu w nim udziału, ale w końcu zdecydowałem się i nie żałuję tego. Osiągnąłem swój cel, którym było nabycie umiejętności samodzielnego pisania aplikacji okienkowych w Javie. 

 

Po samodzielnych próbach nauki tego języka, trochę się zraziłem do programowania i straciłem wiarę, że kiedykolwiek się tego nauczę. Na szczęście podczas udziału w projekcie poznałem inny, poprawny sposób podejścia do tematu oraz jak radzić sobie z problemami podczas kodowania. 
Podczas udziału w kursie miałem możliwość zapoznania się z różnymi językami programowania, między innymi z językami webowymi. Jest to naprawdę fajne, gdyż mając już pojęcie o danej technologii, można według swojego upodobania zdecydować się na konkretną specjalizację. 

 

Poza tym, kurs ten to nie tylko same technologie, ale przekazywana jest wiedza i wskazówki doświadczonego programisty oraz sposoby samodzielnego rozwiązywania problemów, które podczas kodowania na pewno wystąpią. Generalnie cieszę się, że wziąłem udział w tym projekcie, gdyż nabyłem umiejętności, których prawdopodobnie nie byłbym w stanie sam osiągnąć."

Tomasz - lat 33, mgr inż. Mechaniki i Budowy Maszyn
www.tomasztyszko.it/pl

Edytowane przez PrzyszlyProgramista
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Postawiliście sobie wysoko poprzeczkę. Wydaje mi się, że aby wyrobić się z założonym, przez państwa planem, kursant musi już posiadać pewną wiedzę. Dlatego powinniście przygotować państwo materiały dla tych co chcą rozpocząć u państwa kurs. Inaczej nie zdążycie w określonym czasie wyuczyć kursantów do oczekiwanego poziomu. Podanie liczby godzin kursu oraz kilkunasto-minutowe demo z prowadzonych zajęć było by dobrą reklamą.

aligejtor
komentarz
komentarz

Jezeli masz juz cos kupowac, kup sobie kurs na udemy.com. Niech com Cie nie zmyli, ze wszystkie kursy sa po angielsku, wiele kursow jest w pelni po polsku. Jednak jak sie zdecydujesz, trzeba czekac na promocje, aby byly za ok. 40 zl, to jest najlepsza cena

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Wpierw wejdź na youtube.pl, wpisz frazę, na przykład: kurs PHP. Jak darmowe kursy spełnią twoje wymagania to nie kupuj innych. Bardziej zawiłe aspekty i tak będziesz musiał poznać z książki. Bo kursy dla zaawansowanych mogą być baaardzo drogie, dlatego po bezpłatnych kursach zalecam literaturę. Ale najtrudniejsze są początki i o nich mówimy.

Edytowane przez MasterYoghourt
  • 2 miesiące później...
PrzyszlyProgramista
komentarz
komentarz (edytowane)
On 3/29/2018 at 3:58 PM, MasterYoghourt said:

Postawiliście sobie wysoko poprzeczkę. Wydaje mi się, że aby wyrobić się z założonym, przez państwa planem, kursant musi już posiadać pewną wiedzę. Dlatego powinniście przygotować państwo materiały dla tych co chcą rozpocząć u państwa kurs. Inaczej nie zdążycie w określonym czasie wyuczyć kursantów do oczekiwanego poziomu. Podanie liczby godzin kursu oraz kilkunasto-minutowe demo z prowadzonych zajęć było by dobrą reklamą.

 

Poprzeczka jest rzeczywiście wysoko postawiona -> wszystko po to, aby absolwent z łatwością znalazł pracę po ukończeniu szkolenia. 

Dodatkowo dajemy gwarancję znalezienia pracy po naszym szkoleniu, albo zwracamy 50% zainwestowanych pieniędzy.

 

Materiały mamy przygotowane od podstaw, dlatego może się zgłosić do nas również taka osoba, która wcześniej nie miała styczności z programowaniem.

Jeśli chodzi o demo z zajęć, to wystarczy zgłosić się do rekrutacji ( rekrutacja.przyszlyprogramista.pl ) i w jej trakcie, kandydat otrzymuje seminarium, na którym poznaje podstawy programowania i pisze swój pierwszy program.

 

P.S.
Kursy w internecie mogą być dobre po to, aby stworzyć na własne potrzeby stronę internetową lub aplikację.
Kiedy jednak spróbujemy po nich znaleźć pracę, to możemy mieć spore trudności.
Bardzo trafnie ujął to jeden z forumowiczów:

Quote

Mimo moich całkiem niezłych projektów na GitHub github.com/jonkipro wyłożyłem się dzisiaj całkowicie podczas testów rekrutacyjnych z algorytmiki do jednej z Wrocławskich korporacji. To była moja jedna z nielicznych szans na zaczęcie czegoś interesującego w moim życiu, a ja to tam spieprzyłem. Nie dałem rady rozwiązać ani jednego z 3 testów na Codility. 2 były mega trudne, jedno trochę mniej. Jestem całkowicie zdołowany. Uświadomiłem sobie jak niewiele wiem i jak dużo muszę jeszcze się nauczyć. Jednak po zastanowieniu się na sensem życia, nie mogę tego tak łatwo odpuścić i się rozpłakać. Postanowiłem, że inaczej podejdę do nauki programowania. Teraz, po krótkiej analizie timelapsu mojej przygody z programowaniem, jestem świadomy jak wiele podstaw ominąłem, podczas gdy tylko dążyłem do rozpoczęcia pisania programów okienkowych, a potem web. Patrząc na moje projekty brakuje w nich jakiejkolwiek czystości, wydajności, wzorców projektowych. Są pisanie całkowicie bez żadnego przygotowania. Nie przeczytałem nigdy ani jednej książki z programowania. Nie analizowałem profesjonalnych kodów. Szukałem tylko w necie potrzebnych mi elementów i łączyłem je potem bez żadnej analizy. Dlaczego tak, a nie inaczej? Czy będzie to wydajne? (...) Chwytałem się tylko łatwych wersji kodu. Gdy trafiałem w internecie na bardziej skomplikowany kod, to od razu odpuszczałem go sobie i szukałem innych łatwiejszy wersji. (...)  Potem wychodzi taki amator, który gubi się przy podstawowych pojęciach. Nie pamiętam kiedy ostatni raz obejrzałem lub przeczytałem jakikolwiek cały poradnik. Czekałem tylko na nazwę klasy, jakiejś metody, jedno zdanie, co robimy i już. Dodawałem takie elementy do moich projektów, mimo, że nie wiedziałem do końca jak one działają. Mimo mojej długiej znajomości z programowaniem znam tylko jeden najpopularniejszy wzorców projektowych, a inne znam tylko z nazwy. Czy ktoś taki nadaje się na Juniora? Chyba tylko do polewania kawy. Mogę przestrzec innych, jak to potem wychodzi nieznajomość podstaw. Musiałem się wyżalić...

Źródło: forum.pasja-informatyki.pl/279819/profesjonalny-programista

 

P.S.2

Nie skreślałbym jednak nauki programowania na własną rękę. Trzeba tylko uświadomić sobie, że jest to najtrudniejsza droga do zdobycia pracy w branży IT. Dlatego, aby Ci na niej pomóc, przygotowałem cały artykuł, jak zrobić to porządnie:

 

http://strefakodera.pl/blog/przyszly-programista-czy-mozna-zostac-programista-bez-studiow-informatycznych

 

Edytowane przez PrzyszlyProgramista

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.