x-kom hosting

Problem z dyskiem zewn. WD My Passport

k11h
utworzono
utworzono

Witam. Mam wielki problem z dyskiem zewnętrznyn, na którym mam sporo ważnych danych. Podczas ostatniego przesyłania danych wyskoczył komunikat o zbyt długim działaniu semafora. Następnie dysk przestał reagować i co kilka minut słychać cyknięcie. Udało mi się go uruchomić ponownie dwukrotnie, działał sprawnie, dane były widziane, ale trwało to ok. 30 sekund. Teraz po podłączeniu nie pojawia się wsród innych dysków, w menedżerze urządzeń jest dopiero po chwili po podłączeniu. Czytałem jakiś poradnik o sprawdzaniu i w programie Victoria wyskakuje komunikat: Invalid drive geometry. Rozebrałem go (fotka w załączniku) i nie wiem jak go podłączyć bezpośrednio do komputera, proszę o wskazówki. 

Dbałem o dysk jak tylko mogłem, nigdy nie upadł, wiem jakie są delikatne, ale i to nie pomogło... 

2017-03-18 18.09.02.jpg

a602820922
komentarz
komentarz

Od spodu fotkę wstaw

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

k11h
komentarz
komentarz

Tak to wygląda z drugiej strony.

2017-03-20 19.45.29.jpg

a602820922
komentarz
komentarz

W dyskach zewnętrznych często stosowane są różnego typu przejściówki itp

2546d1ea-f262-4628-8e2f-32fdf6e039dc.jpg.f1ec530d923848a5aa12acf08196cb79.jpgZIF-44IDE.jpg.d151416db70d90bb7bc85cb95edace57.jpgIDE_To_1.8HDD_Adapter1.jpg.48d65d11c9b0360730e9906386db115b.jpgs-l300.jpg.53b4ff89d9855c1274904bda092086cc.jpg

 

Z reguły są one wymowalne / wpinane w hdd ale mogą być również na stałe.

 

Upewnij się czy czasem nie ma twój hdd takowej przejściówki.

Jeśli jest to delikatnie spróbuj wyciągnąć ją

 

Chociaż na twoim drugim zdjęciu wygląda na to że jest to na stałe.

 

 

 

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

 

 

 

 

k11h
komentarz
komentarz

Rozebrałem z ciekawości inny, starszy przenośny dysk i faktycznie, on ma taką przejąciówkę, u mnie wygląda na to że jest to stałe, scalone gniazdo... Ma ktoś jakiś pomysł jak mógłbym jeszcze próbować reanimować ten dysk? 

a602820922
komentarz
komentarz

Tu być musiał w schematy się zagłębić i spróbować "na krótko" podłączyć piny.
Możesz jeszcze spróbować kupić gdzieś płytkę PCB o identycznym numerze co twoja ale i to nie gwarantuje sukcesu.

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

k11h
komentarz
komentarz

Będę szukał tej płytki, choć pierwsze ją wyczyszczę alkoholem.

 

Ciekawą rzecz zauważyłem, po nocnej przerwie, po podłączeniu, dysk działa normalnie przez ok 30 sekund, widać wszystkie dane itp. po czym zawiesza się i zostaje bez reakcji. Po podłączeniu wyskakuje windowsowy komunikat o problemie z dyskiem, który proponuje skanowanie. Pamiętam, że kiedyś też miałem podobny problem, dysk nie potrafił otworzyć kilku folderów, a windowsowe skanowanie rozwiązało ten problem. 

 

Pytanie z innej beczki, jest jakiś niezawodny dysk? O tym czytałem dobre opinie, ale jak widać...

a602820922
komentarz
komentarz

Wszystko się psuje.

Możesz spróbować ten skan ale nie wiemy co będzie później.


Sent from my SM-N920F using Tapatalk

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.