x-kom hosting

Samsung RF511, problem z działającą cały czas kartą graficzną dedykowaną. 

pain_a
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z kratami graficznymi, dedykowana karta działa cały czas, nawet jak nie ma włączonego żadnego programu.

Problem pojawił się jakiś miesiąc temu, na początku był do zniesienia, bo i tak głownie mam odpalonego Photoshopa cały czas, ale lekko zaczyna irytować jak w nocy słychać szum wentylatora i skacze temperatura podczas niewymagających obciążeniach. 

System to windows 7 64 bit. Sterowniki do obu kart są aktualne. W opcjach kart mam ustawione, aby pod obciążeniem programów graficznych i gier włączała się karta dedykowana. 

 

Youki
komentarz
komentarz

W BIOS nic nie zmieniałeś?

Co to za model tej dedykowanej?

pain_a
komentarz
komentarz

Karta to gt geforce 540M. Biosu nie zmieniałem, poczytałem że coś może być z nim, to dla pewności przywróciłem ustawienia domyślne, ale to po tym jak cały czas się włącza geforce. 

Youki
komentarz
komentarz

Jaką wersję sterowników do GPU masz obecnie wgraną?

pain_a
komentarz
komentarz

Intela to 8.15.10.2622, a geforce to 378.78, próbowałem wrócić do starszych, ale dalej to samo. Nie pamiętam już czy kilka lat temu wgrywałem mu jakieś dodatkowe sterowniki aby obsługiwały te 2 karty. Bo ten problem pojawił się jak przywracałem system. Zapomniałem czy coś dodatkowego musiałem instalować :D

Youki
komentarz
komentarz

Instalujesz normalnie sterowniki do chipsetu, potem LAN, audio i do GPU.

pain_a
komentarz
komentarz

Tak zrobiłem, nauczony ostatnimi perypetiami z tym geforcem, taką kolejność zawsze stosuje :D
Laptop ma swoje lata, pewnie daje znać, że pora na gruntowne czyszczenie albo na wymianę.

Youki
komentarz
komentarz

No, tylko raczej by to wtedy na odwrót wyglądało, ale ze sterowikami do mobilnych Radeonów zawsze są jakieś kwiatki. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.