x-kom hosting

Problem z dyskiem w laptopie

Raglad
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam mam problem z dyskiem w laptopie, od kilku dni strasznie muli laptopa i zużycie dysku gdy odpale cokolwiek jest 98-100%. Dysk HDD. Uzywalem wszelkich poradników z internetu i zaden z nich nie pomogl. Patrzac na menadzer najwiecej bierze system, od 1 do 6 mb/s i host uslugi system lokalny od 1 do 7 mb/s. Robilem recovery laptopa ktorym usunalem wszystko, czyscilem ccleanerem itp. Podlega to jakiejs gwarancji? Czy raczej mnie wysmieja i odesla laptopa takiego jaki jest.

Albo poprostu od razu kupic dysk ssd, tylko wtedy nie wiem jak z gwarancja gdy przeinstaluje windowsa na nowy dysk?

Acer aspire e15 i5 7th gen 940mx 1t hdd

Edytowane przez Raglad

Raglad
komentarz
komentarz

Pomoże ktoś?

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż zrzut ekranu z HD Tune, zakładka Health i podaj model dysku.

Wykonaj czysty rozruch, nic nie uruchamiaj i w tym samym programie zrób test w Benchmark i go pokaż.

Raglad
komentarz
komentarz (edytowane)

 

 

ac8f40f06fca1.png

 

teraz np. mam od 1 do 7 % uzycia na samym chrome i ts ale gdy odpale np. origina to skacze od razu do 100%

czysty rozruch 

012b26db18c41.png

Moze to ma jakies znaczenie?

96a95d562ddf1.png

Edytowane przez Raglad
Raglad
komentarz
komentarz

ktos cos?

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż jeszcze jakie masz procesy uruchomione w tle oraz czy masz sterownik Intel Rapid Storage zainstalowany.

Raglad
komentarz
komentarz

Jak sprawdzić czy mam ten sterownik zainstalowany?

procesy:

d3043000ec3b7.png

b0ae1453fdad4.png

6a74ddc1db87e.png

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż zrzut ekranu z menedżera urządzeń oraz listę z panelu sterowania, aplet programy i funkcje.

Raglad
komentarz
komentarz

Niby tutaj wszystko sprawdzalem i sterowniki wszystkie sa aktualne

ca7a157e4ddd3.png

O to chodzi?

f5081bcb9d327.png

f5081bcb9d327.png

Youki
komentarz
komentarz

 IAstorIcon.exe usuń to  najlepiej, tak samo jak resztę niepotrzebnych programów od Acera.

 

Raglad
komentarz
komentarz (edytowane)

Zrobilem wszystko i bez zmian

Da się coś jeszcze zrobić? 

Może jeszcze całkowity format i jak nic nie da to gwarancja/kupno ssd na m.2 120gb tylko prosilbym o znalezienie jakiegos w miare taniego 

I jak to jest z formatem a gwarancja w laptopach acer? Byl z w10

Teraz cos sie w miare ustabilizowalo i na originie, battlenet i hearthstone uzycie dysku 5%, ale gdy odpalalem battleneta skoczylo nagle do 100 na jakis czas

Edytowane przez Raglad
Youki
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, Raglad napisał:

I jak to jest z formatem a gwarancja w laptopach acer? Byl z w10

Masz Recovery, z jego poziomu przywracasz system do ustawień fabrycznych.

Raglad
komentarz
komentarz
11 minut temu, Youki napisał:

Masz Recovery, z jego poziomu przywracasz system do ustawień fabrycznych.

A co jeżeli chciałbym wymienić dysk na ssd?

A jak sie maja wyniki z hd tune? Z dyskiem jest ogolnie wszystko okej a problem lezy w czyms innym?

Nie utrzymuje sie juz caly czas na 100% lecz czesto do nich skacze na jakis czas

Do tego wyskakuje czasem komunikat od Windowsa ze w komputerze brakuje pamieci, zapisz pliki i zamknij nastepujace programy: hearthstone (ktore nie wymaga za wiele) a procz tego mam tylko chrome z 4-5 kartami 

Youki
komentarz
komentarz

Możesz zrobić kopię Recovery na zewnętrzny nośnik.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.