x-kom hosting

[max 6600] Komputer do renderowania ( Autodesk Revit, Blender)

maciekjanas18
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam serdecznie

 

Potrzebuje porady w temacie zakupu laptopa lub mobilnej stacji roboczej.

Założenia niestety budżet mam max 6600 zł, komputer musi miec system.

Przeznaczenie: renderowanie wizualizacji ( rzutów) w programie Autodesk Revit, modelowanie obiektów 3D w Blenderze. W przyszłosci może praca w 3ds max

 

Do pewnego momentu chciałem kupić takowy sprzęt:

https://www.x-kom.pl/p/341237-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-700-15-i7-32gb-5121000-win10px-gtx950m.html

 

Jednak po przeczytaniu kilku artykułów dowiedziałem się, że karta graficzna typu NVidia Quadro jest pożądana.

 

Proszę o jakąś poradę - jeśli ktoś miał doświadczenie jak sprawują się dane laptopy w pracy z tego typu programami proszęo informację. 

 

Edytowane przez maciekjanas18

Youki
komentarz
komentarz

15 czy 17 cali?
Będzie podłączany zewnętrzny monitor?

maciekjanas18
komentarz
komentarz

Może być i taki i taki. Monitor będzie podłączany ale starszy sprzęt - 22 cale/ Full HD

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Laptop pod rendery się nie nadaje, tym bardziej tego typu gamingowe modele, które wykonaniem i matrycą mocno odbiegają od sprzętu do pracy, pomijając już wydajność względem desktopa.

 

Lenovo bym sobie odpuścił, świetny serwis, w tym modelu licha bateria.

Ja bym to zrobił inaczej, PC za 4000zł pod rendery nawet z używanych podzespołów + laptop na konsultacje projektów.

 

Optymalnie jeden mocny PC byłby najlepszym wyjściem.

Do samego modelowania i7 4/8, 16GB RAM, szybki SSD i jakieś średnie GPU do viewportów wystarczy, zaś render na tym będzie trwał x razy dłużej niż na PC gdzie nie uświadczysz problemów z throttlingiem.

maciekjanas18
komentarz
komentarz

Nie dopisałem dwóch ważnych rzeczy -  to musi być nowy sprzęt, w grę może wchodzić stacja robocza ( desktop) 

Co proponujesz jeśli chodzi o "mocny PC " ? 

 

 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Kwestia w czym renderujesz, jakiego silnika używasz, taki V-ray daje większe możliwości zabawy z ośietleniem, z to siedzi na CPU i tutaj nie jest to najszybsze rozwiązanie. 

W Blenderze Octane Cycles ?

Warto tutaj iść w CPU z K i go podkręcić.

Tak czy inaczej zarówno Revit jak i 3ds max obliczenia wykonują na CPU, także GPU do modelowania i viewportu.

Z używanych podzespołów chodziło o sam CPU bo takiego 5820K wyrwiesz za 1200-1300zł, nówka 1800zł, procesory same z siebie się nie psują.

maciekjanas18
komentarz
komentarz

Ogólnie mam dofinansowanie z urzedu dlatego sprzęt ma być nowy, niestety większość kasy zabiera mi oprogramowanie dlatego pozostaje 6600 na sprzęt.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.