x-kom hosting

Tanie chłodzenie cieczą vs powietrzem

Shin Leen
utworzono
utworzono

Witam wszystkich, którzy to czytają! Niedługo będę składał nowy komputer i mam następujące pytanie, co do chłodzenia. Co bardziej opłaca się kupić: Dark Rock 3 (be quiet!) czy CAPTAIN 120EX (deepcool). Oba są w podobnej cenie, jednak nie wiem, co w tak niskiej cenie będzie lepsze. PC oprócz dobrze działać ma też wyglądać, dlatego zastanawiam się nad chłodzeniem cieczą. Ostatecznie mogę dopłacić do captaina 240EX, ale nwm czy jest sens. Możliwe, że dostanę w tych cenach jakieś lepsze chłodzenie (obojętnie LC czy AC, byle nie za duże, bo RAM'u nie włożę). Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Youki
komentarz
komentarz

A jaką masz w ogóle obudowę?

Tanie, gotowe LC nie opłaca się. Głośna praca  pompki podczas obciążenia, głośne wentyle a wydajność często porównywalna z przyzwoitym chłodzeniem powietrznym.

Shin Leen
komentarz
komentarz
13 minut temu, Youki napisał:

A jaką masz w ogóle obudowę?

 

Obudowa to NZXT s340

 

Youki
komentarz
komentarz

W tej cenie lepiej kupić cooler powietrzny.

Shin Leen
komentarz
komentarz

Dziękuję bardzo. Tylko jeszcze jedno pytanie czy dark rock 3 będzie najlepszym wyborem w tej cenie?

29 minut temu, Youki napisał:

W tej cenie lepiej kupić cooler powietrzny.

 

Youki
komentarz
komentarz

Do tej budy wchodzi on na styk, tak więc będzie w porządku.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.