x-kom hosting

Acer VX 15 - dziwne PISZCZENIE, okolica WSAD

dam_swi
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć! ;)

 

Nieco ponad dwa tygodnie temu kupiłem nowego laptopa - ACER VX 15.

 

Specyfikacja:

 

  • i5 7300HQ
  • 8GB RAM DDR4 2133 MHz
  • GTX 1050 GDDR5 4 GB
  • 120GB SSD + 1 TB HDD
  • Full HD IPS

 

Problem:

 

Wczoraj zauważyłem, że z wnętrza komputera dobiega dziwne piszczenie - udało mi się to zarejestrować - pliki w załączniku. Dokładne miejsce, z którego dobiega dźwięk to okolica WSAD na klawiaturze. Podejrzewałem dysk HDD, ale trochę mało prawdopodobne, bo w momencie piszczenia pracowałem na programach, które znajdują się na SSD. Piszczenie czasem przychodziło wtedy, gdy miałem włączonych kilka kart w Firefoksie, ale teraz też mam ich sporo, a komputer cichutko pracuje.

 

Pytania:

 

  • To coś, czym powinienem się przejąć i wysłać na serwis? Nie jest to jakoś strasznie głośne.
  • Skąd mogą dochodzić dźwięki?

 

Z góry ogromnie dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam użytkowników forum, dobrego dnia! :cfaniak:

 

laptop.m4a

lp.m4a

Edytowane przez dam_swi

Sobiepan
komentarz
komentarz

Lepiej odeślij, tylko zgraj swoje dane na jakiś dodatkowy dysk

dam_swi
komentarz
komentarz

A coś konkretniej?

 

Kolega, który zajmuje się profesjonalnie naprawą komputerów twierdzi, że to najpewniej jakaś cewka piszczy. Dysk wg CrystalDyskInfo jest OK. Komputera używam przede wszystkim do pracy, więc wolałbym nie odsyłać go jeśli to nie jest naprawdę konieczne. Dziś na przykład pojawiło się to bodajże raz. Do piszczenia czasami cewki, jeśli to w niczym nie przeszkadza, jestem w stanie się przyzwyczaić. Gorzej, jeśli to coś poważniejszego. Oczywiście opinia kolegi mi nie wystarcza - dlatego tutaj piszę, ale bardzo proszę o jakieś konkrety :). Serdecznie pozdrawiam!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.