x-kom hosting

Nowy Laptop 3000?

damagio
utworzono
utworzono

Witam serdecznie,

Do dnia dzisiejszego pracuje na Acer  Aspire 7745g 17 cali ekran, 

Win 7 64 bit

Intel I5 CPU M460 @ 2,53 GHz

4Gb RAM

AMD Mobility Radeon HD 5800 Series

Dysk 640 GB

 

W zasadzie jestem zniego zadowolony ale... Laptop ma już ok. 9 lat. i Wiele przeszedł. Już Zaczyna sie sypać, 
Aktualnie dysk zapowiada sie do wymiany, muszę kupić nową matryce oraz klawiature. 

Wspomóżcie państwo fachową wiedzą czy warto go jeszcze "ratować" czy może lepiej kupić coś nowego, Laptop o podanych wyżej parametrach raczej sprosta moim oczekiwaniom, 
głównie korzystam z prostych programów takich jak :
Pakiet biurowy (Excel, Word, itp)
Sporo też pracuje w Autocadzie i innych "projektowych" programach, także zamiast 4 Gb Ramu troszkę więcej by się przydało. 

A może podpowiecie jak cenowo kształtuje się teraz taki laptop.
i Czy 9 letni laptop ma szanse jeszcze "przeżyć" warto w niego inwestować nawet powiedzmy te 1300,-, czy może są cześci w laptopie ktorę się po prostu zużywają, nie wiem (lutowania ? )

Z góry dziękuję za pomoc, 
Wiem, że najprawdopodobniej podałem zbyt mało informacji, ale raczej temat na "zaczepke" a Państwo ze swoim doświadczeniem pewnie reszte dopytacie. 

 

Z poważaniem

Paweł


PS
W załączniku zamieszczam zdjęcia z programu HD TUNE, Skanowałem dysk jednak program zatrzymał się na momencie widocznym na zdjęciu

IMG_20170311_234929.jpg

IMG_20170311_234957.jpg

Youki
komentarz
komentarz
11 godzin temu, damagio napisał:

nawet powiedzmy te 1300

Nie.

 

Za ile możesz kupić matrycę oraz klawiaturę?

 

Dysk powoli kończy swój żywot, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to wykonaj sobie kopie zapasowa.

Prosaid
komentarz
komentarz

Moim zdaniem nie warto inwestować lepiej sprzedać kupić nowy. Co do nowego

 

1) Kwota przeznaczona na zakup:

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

5) Osobiste preferencje:

6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

damagio
komentarz
komentarz

1) Kwota przeznaczona na zakup:

3000 (?)

2) Rozmiar matrycy

(17 bylo by swietnie, ale 15,6 ten ok ):

3) Główne zastosowanie

(Autocad, robot autodesk generalnie srodowisko projektowe)

4) Wymagania specjalne

Podswietlana klawiatura i w miare fajny dzwiek

5) Osobiste preferencje

 

6) System operacyjny 

Niekoniecznie a jak juz to win 7

 

Generalnie nie chcialbym aby byl "slabszy" niz ten co posiadam. Napewno minimum 8Gb ramu i troszke lepszy procesor. Moze byc mniejszy dysk natomiast. Ewentualnie moze byc tez 15,6 cala ekran 

Youki
komentarz
komentarz

Z Win 7 za bardzo nic sensownego nie dostaniesz, nawet ciężko do większości modeli o sterowników.

Tutaj trzeba iść w wydajny CPU przede wszystkim, szczególnie jeśli ma konfiguracyjnie posłużyć dłużej. Poniżej I5 6300HQ nie ma co schodzić.

MSI GL62 z wydajnym 4 rdzeniowym CPU. 8 GB RAM z możliwością dołożenia oraz matową matrycą FHD

https://www.x-kom.pl/p/299458-notebook-laptop-156-msi-gl62-i5-6300hq-8gb-1tb-gtx950m-2gb-fhd.html

damagio
komentarz
komentarz

Wyglada ciekawie. Widzialem taki sam chyba o 350,- drozszy ale z systemem. A jaki system polecasz ? Dobrze mi sie wydaje ze miedzy tym msi a moim acerem jest przepasc technologiczna ? 

 

W opiniach widze ze ludzie troche narzekaja na prace wentylatorow wiecie cos na ten temat .? 

Z pozdrowieniami 

Pawel 

Youki
komentarz
komentarz

Windows 10 64 bit tutaj.

Różnica jest spora.

W nowszych wersjach BIOS'u poprawiono trochę krzywę wentylatorów podczas obciążenia,

damagio
komentarz
komentarz (edytowane)

A  z systememem? I jak to jest z tymi dyskami tutaj widze 1TB 5400obr. Powiem szczerze ze wystarczy mi 200 gb zdecydowanie wiec moze warto mniej gb i szybszy dysk ? Co wy na to? Sa dostepne powyzsze laptopy juz z systemem win 10 64 bit ?

 

Z powazaniem,

Pawel. 

Edytowane przez damagio
Youki
komentarz
komentarz

Są, tylko trzeba dorzucić te 300-350 zł. ;) 

damagio
komentarz
komentarz

Super;) a jak z tym dyskiem ?;) da jakos podmienic ten 1TB na mniejsze ssd ?

Youki
komentarz
komentarz

W fabrycznej konfiguracji dopłata do SSD 240 GB to te kolejne 100-150 z ale jak Ci tyle miejsca wystarczy to warto dorzucić.

 

damagio
komentarz
komentarz

W sensie ze wtedy by bylo zamiast 1TB to 240GB SSD ? I 150 wiecej? I gdzie takiego znalezc? 

Podsumowujac:

https://www.x-kom.pl/p/299458-notebook-laptop-156-msi-gl62-i5-6300hq-8gb-1tb-gtx950m-2gb-fhd.html

1. Tylko zamiast 1TB, dac ta 240 GB SSD

2. Z systemem win 10 64bit

3. I mysle ze moze byc ciut slabsza karta graficzna w razie czego;)

 

Da rade do 3500 ?:)

 

Z gory dziekuje A pomoc:)

I jak jakies pomysly?;)

 

I jak to jest, jezeli kupuje laptopa i mam na niego 24 msc gwarancji producenta. I np uszkodzi mi sie dysk, ale w takin stapniu ze dziala ale ma bad sectory, podlega to gwarancji ?

damagio
komentarz
komentarz

?

A co sadzicid o tym Laptop HP Pavilion 15-bc050nw?

O ile temat nieumarł śmiercia naturalną, to wybór padl na https://www.x-kom.pl/p/345662-notebook-laptop-156-msi-gl62-i5-6300hq-8gb-1tb-win10x-gtx950m-fhd.html#specification

Dobrze
odczytuje ze to jest ten co Youki Podał na początki tylko grafika gDDR5 i win 10 ?
Czy Poleci kos cos innego jeszcze?

Prosaid
komentarz
komentarz

Zdecydowanie MSI lepszy od Paviliona, paviliony sa bardzo awaryjne

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.