x-kom hosting

Laptop do 3500 zł

men.stefan
utworzono
utworzono

Witam, chciałbym kupić laptopa do ogolnej pracy multimedialnej, głównie do filmów i muzyki, dlatego potrzebuje laptopa z dobrymi głośnikami wbudowanymi. Gry stawiam na drugim miejscu, lecz chciałbym mieć grafike co najmniej GTX 860m, prawde mowiąc taka by mi wystarczyła.
Kupiłem laptopa Lenovo Z51-70 (za 2700zl), i7 5500, ssd 256 i grafika radeona r9 m375, która okazała sie fatalną jednostką do pracy, gry jak LOL łapały max 60 fps, pomimo zmiany wszelki mozliwych ustawień ( wiele osob na tej karcie miało problemy z wydajnoscia z grach, wiec postanowiłem go oddac do sklepu), gdyby nie kartka graficzna laptop w zupełności by mi wystarczył, dlatego szukam cos podobnego z mocnymi głośnikami ( w lenovo były JBL-ki, świetne głośniki ) , lecz z lepszą kartą graficzna. Wypatrzyłem sobie Lenovo y50-70, ( na allegro z 2rdzeniowym procesorem znalzlem za 2850 zł, lecz naczytałem sie , ze on ma wiele wbudowanych wad i wiele ludzi ma z nim problemy i odradzają kupno) Czy możecie poradzić jakiego laptopa mogę znalezc o podobnej specyfikacji ? ( preferowałbym bez systemu operacyjnego )

Youki
komentarz
komentarz

860M to nie te czasy. 

Y50-70 sobie zdecydowanie odpuść, poza tym nie jest to najświeższy laptop.

W jakie konkretnie gry grasz?

men.stefan
komentarz
komentarz

Głównie League of Legends, nie gram obecnie za duzo w gry, ale laptopa chce miec na pare lat w przod, wiec chciałbym aby gry typu wiedzmin 3 na nim chodziły :) Znalazlem w dobrej cenie Lenovo ideapad 700

Procesor Intel Core i5-6300HQ 4x2.3GHz-3.2GHz

8 GB pamięci RAM, dysk SSD 240 GB

Grafika NVIDIA GeForce GTX 950M GDDR3

Matowa matryca 15,6" FullHD, IPS
Myśle, że jest to dla mnie specyfikacja wystarczajaca ( plus glosniki JBL :) ) Co myslisz o tym laptopie ? Warto go brać ?

Youki
komentarz
komentarz

W podobnej cenie lepiej MSI GL62 z GTX 950M na pamięciach GDDR5. Do tego mniej awaryjny model

 

men.stefan
komentarz
komentarz

Okej, dzieki wielkie za pomoc :)

 

Tak tylko dopytam, czy warto inwestowac w dysk SSD przy tak wydajnych laptopach ? WIdze wiekszosc MSI jest jeszcze na HDDkach. Co o tym sądzisz ?

Youki
komentarz
komentarz

SSD możesz dokupić na złącze M.2, a czy warto to oczywiście, że tak.

57 minut temu, men.stefan napisał:

przy tak wydajnych laptopach ?

Komfort użytku zabijany jest przez wolne HDD. 

men.stefan
komentarz
komentarz

Ok, dzieki ! Masz może jeszcze jakis model oprocz MSI do polecenia ?

Youki
komentarz
komentarz

W tej cenie o podobnej wydajności nic innego, sensownego nie ma za bardzo.

 

Prosaid
komentarz
komentarz

MSI GL62 -  Matryca FULL HD, mocne zawiasy, sztywność obudowy, prosta stylistyka, możliwość dodania dysku SSD na złączu M.2, bogactwo złączy, przyzwoite osiągi na baterii, brak drain baterii, wygodna klawiatura oraz touchpad

https://www.x-kom.pl/p/344673-notebook-laptop-156-msi-gl62-i5-6300hq-8gb-1tb-gtx950m-fhd.html

 

Z wydajniejsza grafiką jest jeszcze HP OMEN

https://www.x-kom.pl/p/347070-notebook-laptop-156-hp-omen-i5-6300hq-8gb-1tb-win10-gtx960m.html

 

Oba maja slot na dysk SSD m.2

  • Dobra wypowiedź 1
men.stefan
komentarz
komentarz

Dzieki ! :) Wystarczy mi na razie GL62 z dyskiem HDD co wyslales wyzej ? Czytałem opinie ludzi, ze ten HDD Sata 5400 obr. jest strasznie wolny. Dokupienie dysku SSD 120gb jest to koszt poand 200 zl, co przekroczy wtedy moj budzet, ewentualnie w przyszlosci bede mogl samodzielnie ten dysk zamontowac ? nie jest to nic skomplikowanego ? I czy nie trace wtedy gwarancji ?

Prosaid
komentarz
komentarz

Dysk SSD możesz dokupić zawsze to nie problem :)

Akurat tutaj masz instrukcje ale z modelu większego

 

men.stefan
komentarz
komentarz

Ok dzieki wielkie !

Prosaid
komentarz
komentarz

Spoko daj znać jak się sprawuję

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.