x-kom hosting

Sygnał Wifi na konsoli

RafDes
utworzono
utworzono

 

Witam. Piszę ten post, ponieważ chciałbym raz na zawsze naprawić problemy z łącznością w swoim Xboxie. Od pewnego czasu irytuje mnie zjawisko, które powtarza się nagminnie. Mimo zmniejszonej częstotliwości (kiedyś potrafiło dziać się tak dwa razy w ciągu godziny, teraz średnio raz na 2h) jest to niezwykle irytujące zwłaszcza w grach online takich jak FIFA, GTA czy Rainbow Six Siege. Wówczas wyskakuje dobrze znany niektórym komunikat "Połącz z Xbox Live", po którym niekiedy dochodzą problemy z czatem w grupie. Jeżeli chodzi o moją konfigurację to posiadam internet radiowy 10 MB/s (na prędkość pobierania na Xboxie nie narzekam, często mieści się w przedziale 8-12). Pokój z routerem jest oddalony od pokoju, w którym mam Xboxa o cały dość długi korytarz. Wspomniany router to TP-Link TL-WR841N. W pokoju poniżej posiadam podłączony wzmacniacz sygnału Wi-Fi. Dzięki temu w moim pokoju telefon wyświetla dwie kreski zasięgu, a zasięg podany w szczegółowej statystyce sieci Xboxa to około 71-75%. W tym momencie zastanawiam się jakie będzie najlepsze rozwiązanie. Doszedłem do 3 wniosków i chciałbym poradzić się kogoś kto wie jak sobie z tym poradzić bądź też rozwiązał podany problem:

1) Podłączenie u mnie w pokoju (w tym samym co Xbox) słabszego, starego routera i podłączenie konsoli kablem
2) Zakup nowego, lepszego routera i umieszczenie go w pokoju po przeciwnej stronie wówczas ew. przepięcie TP-Linka do mojego pokoju
3) Upublicznienie adresu IP + odblokowanie portów za 5 zł miesięcznie (nie jestem pewien czy cokolwiek pomoże, ale pomoc techniczna internetu rekomendowała mi właśnie to działanie, myślę, że z wiadomych przyczyn :p)

Z góry dziękuję,
Pozdrawiam.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Aby się upewnić, że to problem z sygnałem, ustaw konsolę metr od routera i zobacz czy problem się powtórzy. Jeśli tak, pomyśl o zakupie lepszej anteny, na kabelku do routera, np: http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-5691_TL-ANT2408C.html

Ten model powinien mieć wykręcane anteny, sprawdź to. Dla anteny wybierz jakieś eksponowane miejsce, najlepiej w korytarzu, na wprost konsoli. Problemem nie jest odległość, tylko ściany.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.