x-kom hosting

Problem z pamięciami ram

Leon666
utworzono
utworzono

Siemka, zacznę może od razu od mojej specyfikacji komputera. 

i5-6600k

AsRock H110M HDV

GTX 1060 6GB MSI

DDR4 8GB HyperX 2133MHz 

SPC PUPREMO L2 GOLD 550W

SPC Gladius M35

 

Wczoraj kupiłem sobie Corsair Vengeance LPX 16GB i dzisiaj wsadziłem je do kompa, ale niestety po osadzeniu ramu w slotach i uruchomieni komputera nie chciał się włączyć. Wiatraki z obudowy i chłodzenia oraz ledy z karty graficznej się włączyły po naciśnięciu przycisku POWER, ale ekran monitora nadal był czarny. Gdy z powrotem wsadziłem starą kość ramu komputer normalnie się włączył. W czym może tkwić problem? 

 

 

bemol911
komentarz
komentarz

Resetowałeś BIOS ? próbowałeś uruchomić PCta tylko na jedne kości ? sprawdź każdą kość osobno w różnych slotach. 

Leon666
komentarz
komentarz

Nie resetowałem BIOSU, ale sprawdzałem każdą kość w każdym slocie i raz się włączył, ale po ponownym uruchomieniu komputera ekran był czarny.

bemol911
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Leon666 napisał:

 

Nie resetowałem BIOSU

 

 

To zresetuj. 

Leon666
komentarz
komentarz
33 minuty temu, bemol911 napisał:

 

To zresetuj. 

Zrestartowalem, wsadziłem nowe ramy i pokazało mi się to co widać na zdjęciu. Teraz nie wiem za bardzo co kliknąć. 

DSC_0123.JPG

bemol911
komentarz
komentarz

Kliknij F2 a następnie save and exit.

Leon666
komentarz
komentarz

Wszystko już elegancko śmiga.

Wielki dzięki kolego. :) 

 

 

Można zamknąć. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.