x-kom hosting

Dźwięk przez HDMI do TV

Tyrraell
utworzono
utworzono

Witam

Od dwóch dni mam problem, mianowicie- mój PC przestał puszczać dźwięk do TV. PC jest podłączony do monitora przez jakieś tam złącze (chyba nieistotne w tym momencie) i HDMI do TV. Generalnie nigdy nie było problemów- duplikowałem ekrany/puszczałem obraz na TV i dźwięk również szedł do TV. Nagle od dwóch dni komp w panelu sterowania w urządzeniach odtwarzania twierdzi, że TV nie jest podłączone. Podobnie w panelu sterowania karty graficznej (AMD R9 280x)- twierdzi, że moje ekrany nie obsługują dźwięku. A przecież jeszcze dwa dni temu to robiły. Żadnych sterowników nie zmieniałem, właściwie nic z kompem nie robiłem, oprócz normalnego jego użytkowania. Ktoś ma jakiś pomysł co mogło zajść?

Matematyk0
komentarz
komentarz

Bardzo często miałem to samo na karcie AMD - przeinstaluj sterowniki - czysta instalacja, wystarczy zainstalować sterownik dźwięku HDMI. Jak zadziała - zostaw sobie plik instalacyjny gdzieś na komputerze, bo pewnie niejeden raz jeszcze będziesz musiał tak zrobić.

szagus
komentarz
komentarz

Mi to również wygląda na sterowniki. Aktualizowałeś je niedawno? (dopiero co był monit, żeby to zrobić). Możliwe, że to wina właśnie aktualizacji.

Tyrraell
komentarz
komentarz

Cóż, dzisiaj już nagle karta wykrywa TV. Zapewne nawet najtęższe umysły nie są w stanie rozwikłać zagadki tego, co się stało. Może AMD po chichu jakiś fix wprowadziło, nie wiem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.