x-kom hosting

[4000]Laptop do pracy 14" - programowanie, grafika, web development

chokee
utworzono
utworzono

Cześć, sporo razy mi pomogliście dlatego pojawiam się znów. 

 

Potrzebuje sprzętu do pracy. Jestem front-endowcem stąd najważniejsze kryteria to: 

-ekran 14", pozwalający obrobić proste zdjęcie na stronę, z dala od biura (pokrycie srgb +85%)

-wygodna klawiatura

-niezła bateria (4-5h min)

-waga do 2kg

-cichy i chłodny w trybie idle

-możliwość pracy na dodatkowych 2 ekranach 

Moja praca to zazwyczaj sporo kart w chromie, photoshop, jakiś edytor, kilka lekkich programów w tle. Wymagany dysk ssd, mogę go dokupić również zaraz po zakupie. System win10, (macOS?). 

Pierwszym kandydatem jest Dell Latitude e7470 z ekranem FHD z tym, iż nie wiem dokładnie jak wygląda w nim pokrycie srgb (matryca QHD wypada dobrze pod tym względem według znalezionych recenzji lecz budżet nie za bardzo pozwala na ten wariant). http://allegro.pl/dell-e7470-fhd-i5-6300u-8gb-256ssd-pkl-w10pro-3nbd-i6695853516.html

Kolejną alternatywą jest Asus ZenBook, który ma być od 08.03 w sprzedaży. Tutaj matryca posiada pełne pokrycie dlatego kusi aczkolwiek nie wiem jak będzie wyglądać kwestia zawiasów, oraz odprowadzania ciepła przy długodystansowej pracy: https://www.x-kom.pl/p/341329-ultrabook-14-asus-zenbook-ux410ua-i5-7200u-8gb-256ssd-win10.html

Może jakieś inne propozycję ultrabooków 14" z dobrym ekranem do 4 000 PLN? 

 

Pozdrawiam, 

chokee

Prosaid
komentarz
komentarz

Oba modele się tutaj sprawdzą, osobiscie wybrał bym zenbooka.

chokee
komentarz
komentarz

Co przemawia 

56 minut temu, Prosaid napisał:

Oba modele się tutaj sprawdzą, osobiscie wybrał bym zenbooka.

Dzięki za odpowiedź. Co przemawia dla Ciebie za zenbookiem? 

chokee
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Moon23 napisał:

Również jestem ciekawy, dlaczego akurat zenbook?
 vs http://allegro.pl/dell-e7470-i5-16gb-256gb-p-kl-fhd-ips-w10-7p-3ynbd-i6719897450.html?fromVariant=6719896326

 

 

Chooke, na jakiego się laptopa zdecydowałeś/aś?

 

Szczerze? Jeszcze na żadnego. Zlecenia zaczynają się gromadzić, a dalej podjąć ostatecznej decyzji nie mogę. Dell to solidna maszyna, kusi mnie możliwością budowy 'stacji' roboczej, aczkolwiek nie wiem czy sobie poradzi z dwoma monitorami przy mojej pracy w konfiguracji z i5 6300u? 

Zenbook nowszy, dobra matryca, nowszy procesor i z zapowiedzi wygląda całkiem nieźle. Ciężki wybór. 

Moon23
komentarz
komentarz (edytowane)

Wybór mam ten sam, ponieważ również chcę przeznaczyć podobną kwotę na ergonomiczny, dobry lapek, 14cali i dobra baterią - a co najważniejsze, żeby śmigał i służył przez kilka lat.
Akurat obecnie mam asusa, maszyna nie jest zła, jestem z niej zadowolony - gdybym miał się do czegoś przyczepić to do klawiatury i w niektórych modelach karta sieciowa miała problemy z zasięgiem.

Tak na szybko to Asus vs Dell to:

* Asus ma niewiele lepszy procesor +7% (http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-7200U-vs-Intel-Core-i5-6300U/m153577vsm27864)

* niewiele lepsza karta graficzna +10%

* gwarancja 2 lata (asus) vs 3 lata (Dell) + dell ma Door-to-Door

* słyszałem dużo na temat wykonania della na + (nawet dzisiaj miałem w rękach tego asusa i vs dell wydaje się mniej "trwały")

* jeżeli chodzi o baterię to nie mam pojęcia, który ma lepszą

* ja osobiście wolę win7 vs win10, więc dell na +

* dell niewiele droższy ma 16gb ram

 

Nie wydaje się, aby w pracy ta różnica była odczuwalna. Mnie coraz bardziej skłania Dell ze względu na 3 lata gwarancji, serwis, a przede wszystkim wykonanie. Chociaż również zwlekam z decyzją.

Edytowane przez Moon23
chokee
komentarz
komentarz

Dzięki za fajne podsumowanie! :)

Koniecznie daj znać tutaj jak się już zdecydujesz. Jeśli mi obowiązki pozwolą to przetrzymam z decyzją do pojawienia się tego Asusa w sprzedaży i pojadę go sobie obejrzeć i 'pomacać'. Jedyna rzecz jaka mnie do niego skłania to ekran, który pozwoli mi obrobić zdjęcie w razie konieczności bez zewnętrznego monitora(jeśli będzie taki jak na resztę rynku). Na notebookcheck recenzent mówił, że to jeden z lepszych Zenbooków z jakimi się spotkał więc dosyć zachęcająco.  

Prosaid
komentarz
komentarz

Sporo raczej ciężko tyle wykorzystać lecz nie martwisz się już na zapas.

Moon23
komentarz
komentarz (edytowane)

Podsumowując asusy z dyskiem 256 gb SSD, Intel HD Graphics 620:

 

i5 -7200u: +8 gb ram (3699zł); +16gb ram (3899zł)

i7-7500u: +8gb ram (3999zł); +16gb ram (4199zł)

 

Jak zapatrujecie się na wybór pomiędzy i5-7200u + 16gb ram VS i7-7500u + 8gb ram ??

Edytowane przez Moon23
chokee
komentarz
komentarz (edytowane)

Też raczej zdecyduje się na tego asusa. Głównie przez wzgląd na matrycę. Teraz dobre porównanie dałeś - moim największym obciążaniem jest photoshop i sporo kart w chrome. Z drugiej strony pracuje teraz na sprzęcie z archaicznym procesorem AMD i 4gb ramu i z odrobiną cierpliwości wszystko mogę robić. 
Nie będę Ci nic narzucał ale ... myślę, że warto chyba dołożyć do i7 te 300zł. Procesora nie wymienisz już w przyszłości. Sam się nad tym zastanawiam. Kość ram można wymienić, szkoda tylko, że jest jeden slot czyli te 8gb idzie na sprzedaż przy wymianie i trzeba kupić całe 16gb. Z drugiej strony czy nie będzie miało to negatywnego wpływu na baterię/temperatury? Pewnie i tak nie użyję potencjału i7 ale chcę patrzeć przyszłościowo. 

Jak się ma kwestia podłączenia dwóch monitorów? Jest jeden hdmi, usb C bez thunderbolt iii w sumie tyle ze złącz do obrazu? Można to jakoś pogodzić żeby dwa dodatkowe ekrany współpracowały? 

Edytowane przez chokee
Moon23
komentarz
komentarz

Pytanie do ekspertów, warto wydać 300zł i5-7200u vs i7-7500u ??

chokee
komentarz
komentarz

Podpinam się do pytania.

Youki
komentarz
komentarz

Dużej różnicy pomiędzy tymi CPU nie ma, można spokojnie zostać przy I5.

chokee
komentarz
komentarz

Dzięki Youki. Zapytam jeszcze z ciekawości, wiem że to nie 14" ale jest 'promocja' na Surface Pro 4 w tym momencie i chcę zapytać jak wypada on w porównaniu do tego Asusa? Mowa o wersji I5/4GB za 3999zł. 

Youki
komentarz
komentarz

Zapomnij o modelu z 4 GB RAM, szczególnie, że pamięci nie dołożysz. Nie do tych celów.

 

chokee
komentarz
komentarz

Dzięki, raczej zdecyduję się na tańszą wersję, tj. i5 8gb ramu i w przyszłości wymienię kość jeśli zajdzie taka potrzeba. 

Znacie jakąś godną przejściówkę z USB-C na dvi? budżet do 200zł, fajnie by było jeśli obsłużyła by również port LAN. 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.