x-kom hosting

[1000zł] Modernizacja

tomek994
utworzono
utworzono

Witam.

Posiadam taki oto zestaw https://www.morele.net/inventory/info/Xth3jR/

Mam do wydania + - 1000zł na jego ulepszenie.

Planuję wymianę karty na taką https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1060-3gb-gddr5-192-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-zt-p10610a-10l-1002175/

oraz zasilacza na np. taki https://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-450w-80plus-120mm-fan-cp-9020096-eu-649091/

A że jestem trochę zielony, proszę Was o pomoc, poradę czy jest to dobry pomysł, czy nowe podzespoły będą dobrze ''funkcjonować'' z płytą główną, obudową itp.

Dodam, że procek również planuję wymienić na i5 6400 ale dopiero za jakiś czas.

Pozdrawiam i proszę o rady.

???

???

?

Youki
komentarz
komentarz

GTX 1060 w wersji 3 GB przy obecnych cenach to kompletnie bezsensowny wybór.

Taniej dostaniesz opłacalniejszego RX 470 4 GB za te 799 zł model od Gigabyte. Obejdzie się bez wymiany zasilacza?

 

tomek994
komentarz
komentarz
15 godzin temu, Youki napisał:

GTX 1060 w wersji 3 GB przy obecnych cenach to kompletnie bezsensowny wybór.

Taniej dostaniesz opłacalniejszego RX 470 4 GB za te 799 zł model od Gigabyte. Obejdzie się bez wymiany zasilacza?

 

No nie wiem, sam mi powiedz czy ten 350w uciągnie taki zestaw, wydaje mi się że nie. Na morele pisze, że rekomendowana moc zasilacza dla rx 470 to 500w więc...

A jak bym kupił nowy zasilacz i procesor powiedzmy i5 6400 lub 6600 to musiałbym wgrać nowy bios do płyty?

kso
komentarz
komentarz

zasilacz wybrałeś 450w jak wyżej zauważyłem i w spokojności wystarczy. Producent zaleca zawsze wygórowaną ilość, bo są dobre zasilacze i nibyzasilacze.

Youki
komentarz
komentarz

Pod I5 7XXX wymagana jest aktualizacja BIOS

 

tomek994
komentarz
komentarz

Czyli z takim i5 6600 nic nie będę musiał wgrywać i będzie hulać z tą płytą?

Zastanawiałem się nad tym rx 470 ale po testach widzę, że w niemal wszystkich grach szybszy jest 1060 i do tego mniej się grzeje. Radeon to taka inwestycja w przyszłość pod gry na dx12.

neezt5
komentarz
komentarz (edytowane)

rx 470 we wszystkich grach szybszy od 1060? a to ciekawe, bo nawet wersja z 3gb niszczy go w wiekszosci gier o nawet 20fps.

Ze skylake na tej plycie nie musisz niczego aktualizowac, czyli wymieniasz procesor i dziala.

oczywiscie gdyby ten 1060 mial wersje karty z 4gb, to amd byloby zniszczone.

Twoj elementum sobie poradzi z tym zestawem.. Masz 336w na 12v, w pelnym obciazeniu to nawet nie wezmie 300w.

Edytowane przez neezt5
tomek994
komentarz
komentarz
4 godziny temu, neezt5 napisał:

rx 470 we wszystkich grach szybszy od 1060? a to ciekawe, bo nawet wersja z 3gb niszczy go w wiekszosci gier o nawet 20fps.

Ze skylake na tej plycie nie musisz niczego aktualizowac, czyli wymieniasz procesor i dziala.

oczywiscie gdyby ten 1060 mial wersje karty z 4gb, to amd byloby zniszczone.

Twoj elementum sobie poradzi z tym zestawem.. Masz 336w na 12v, w pelnym obciazeniu to nawet nie wezmie 300w.

Chodziło mi o to że 1060 jest szybszy.

neezt5
komentarz
komentarz (edytowane)
7 minut temu, tomek994 napisał:

Chodziło mi o to że 1060 jest szybszy.

to chyba zle przeczytalem, w kazdym razie racja - jesli budzet ci pozwala to zdecydowanie 1060.

Wiekszosc ludzi tak narzeka na ta wersje 3gb ze to kastrat, itp ale tak naprawde to wystarczy pojedyncze opcje troszke znizyc zeby nie przekraczalo tych 3 i bedzie chodzilo, a obraz na tym moze nie ucierpiec. Bo np high czy ultra wyglada i tak podobnie. Ktos by musial byc jakims maniakiem zeby tak zwracac na to uwage..

Edytowane przez neezt5
Youki
komentarz
komentarz

W podobnej cenie jest nowszy i opłacalniejszy I5 7500. Wystarczy tylko BIOS zaaktualizować. Wymiana zasilacza nie jest konieczna.

 

 

tomek994
komentarz
komentarz
17 godzin temu, Youki napisał:

W podobnej cenie jest nowszy i opłacalniejszy I5 7500. Wystarczy tylko BIOS zaaktualizować. Wymiana zasilacza nie jest konieczna.

 

 

Na razie nie będzie konieczna, ale w przyszłości, gdy będę kupował 1060 3/6 gb  to nie chciałbym ryzykować z obecnym 350w zasilaczem.

Youki
komentarz
komentarz

To wtedy wymienisz, zawsze może być coś lepszego w podobnej cenie od Vero. Poda z tym z tym GTX bez OC też nie byłoby problemu.

 

tomek994
komentarz
komentarz
36 minut temu, Youki napisał:

To wtedy wymienisz, zawsze może być coś lepszego w podobnej cenie od Vero. Poda z tym z tym GTX bez OC też nie byłoby problemu.

 

Coś lepszego, to co byś polecił?

Youki
komentarz
komentarz

Zależy co będzie, po prostu nie widzę sensu teraz wymieniać zasilacza jeśli nie ma takiej potrzeby.

tomek994
komentarz
komentarz
17 minut temu, Youki napisał:

Zależy co będzie, po prostu nie widzę sensu teraz wymieniać zasilacza jeśli nie ma takiej potrzeby.

W ogóle, to daję komputer do sklepu, tam na miejscu koleś wymieni procesor i zasilacz, bo nie czuje się na siłach by sam to zrobić. Dlatego chcę wymienić to razem, by mieć to z głowy. Potem już z wymianą kart sobie chyba poradzę.

Także proszę o radę w kwestii tego zasilacza, brać vero, czy jakiś inny?

 

Youki
komentarz
komentarz

Pewnie za wymianę 100 zł zapłacisz. Tu nie ma nic trudnego, żadnej filozofii, zawsze można poprosić kolegę o pomoc.

tomek994
komentarz
komentarz
41 minut temu, Youki napisał:

Pewnie za wymianę 100 zł zapłacisz. Tu nie ma nic trudnego, żadnej filozofii, zawsze można poprosić kolegę o pomoc.

30zł.

Pewnie dałbym radę sam, ale wole nie ryzykować i oszczędzić sobie nerwów.

A ten zasilacz? :D będzie ok czy wybrałbyś coś innego?

 

 

Youki
komentarz
komentarz

To dorzuć przynajmniej do Corsair CX 450M. 5 lat gwarancji, modularne okablowanie.

tomek994
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Youki napisał:

To dorzuć przynajmniej do Corsair CX 450M. 5 lat gwarancji, modularne okablowanie.

Oj nie, nie, za drogi. Tak do 180zł znajdę coś lepszego niż vero?

Youki
komentarz
komentarz

Zasilacz to ostatni podzespół na którym warto oszczędzać

.

tomek994
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, Youki napisał:

Zasilacz to ostatni podzespół na którym warto oszczędzać

.

ale o tym zasilaczu czytałem sporo pozytywnych opinii, więc co z nim jest nie tak?

ewentualnie ten https://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-450w-80plus-120mm-fan-cp-9020096-eu-649091/ lub https://www.morele.net/zasilacz-antec-vp-500-500w-632748/. Będzie to lepszy wybór?

Edytowane przez tomek994
Youki
komentarz
komentarz

To po prostu względnie najniższa półka z wartych polecenia.

tomek994
komentarz
komentarz
11 godzin temu, Youki napisał:

To po prostu względnie najniższa półka z wartych polecenia.

W taką celuję, niezbyt drogi, ale sprawdzony.

To mógłbyś polecić któryś z trzech wymienionych,  pod moją konfigurację?

 

Youki
komentarz
komentarz

To weź już tego Vero i tyle.

 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.