x-kom hosting

Ulepszenie starego komputera- na początek do 500zł

Jaromir
utworzono
utworzono

Witam, to mój pierwszy post więc wybaczcie niepoprawność, kuzyn marzy o w miarę dobrym komputerze, tak aby pograć  na przyzwoitym poziomie w nowe gry, budżet typowego licealisty nie jest duży, dlatego na początek polecilibyście coś do 500zł ? ,  parametry Jego sprzętu to :

 

Komp.jpg

 0

Youki
komentarz
komentarz

Tego już się nie opłaca niestety modernizować.

 

Jaromir
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedz, łudziłem się ze jeszcze coś da się z tym zrobić, radzisz inwestować w nowszy sprzęt, czy mimo wszystko wymieniać części w tym starym ?

Youki
komentarz
komentarz

Zbierać na całkiem coś nowszego.

 

Jaromir
komentarz
komentarz

Niestety zakup innego kompa odpada z dziwnych bardzo dla mnie przyczyn, rodzice kuzyna uważają że obecny musi mu wystarczyć... , pozostaje więc jakieś stopniowe podmienienia części w obecnym sprzęcie 

kso
komentarz
komentarz

Napisz jeszcze jaki zasilacz masz

Jaromir
komentarz
komentarz

  TAKE ME 400 FORCE

bemol911
komentarz
komentarz

Tutaj nie ma co stopniowo ulepszać, ta płyta obsługuję tylko Celerony D, Pentiumy 4 i Pentiumy D. 

kso
komentarz
komentarz
4 minuty temu, bemol911 napisał:

Tutaj nie ma co stopniowo ulepszać, ta płyta obsługuję tylko Celerony D, Pentiumy 4 i Pentiumy D. 

Chyba żeby całą podstawkę wymienić za te 500 zł, myślę że dla tej osoby to i tak będzie skok.

Youki
komentarz
komentarz

To i tak trzeba do tego doliczyć zasilacz a nie wiadomo, czy do tego jeszcze dysk i DVD nie jest przypadkiem na złącze ATA.

Jaromir
komentarz
komentarz

Są na szczęscie na złącza sata , myślę ze zacząć można od wymiany płyty i zasilacza, na razie to będzie musiało mu wystarczyć, odłoży znowu kasę, wymieni kolejne części

Jaromir
komentarz
komentarz

Kurde nie mam jak tego sprawdzić, a kuzyn to już w ogóle nie ma pojęcia... , na 90% On tam ma DDR2 4gb 800mhz , ta płyta główna którą podesłałeś to i tak będzie dla Niego na początek duży skok, i cena też całkiem przystępna. 

kso
komentarz
komentarz

Zasilacz: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=10362 i jeżeli jest możliwość bo nie wiem w ilu kościach jest ten ram dokupcie 4gb 2x2gb czy coś w tym stylu za okolo 60 zł. Później  zostaje dozbierać pieniędzy na gtx 750 ti http://allegro.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-750ti-2gb-i6733300131.html ok 300-350 zł

i na takim zestawie pogra nawet w gta v jeżeli miejsca na dysku wystarczy ^^

Jaromir
komentarz
komentarz

Ram jest w dwóch kościach, wielkie dzięki, bardzo Nam pomogłeś ! , rodzice kuzyna nie pokapują się (bo komp zostanie ten sam) , a części będziemy po cichu wymieniać :D

A jeśli bym chciał wystawić tą starą płytę MSI 7176 z prockiem Inter Pentium 3Ghz , to jaką za jaką cenę ?

kso
komentarz
komentarz

Wątpię, że ktoś kupi, ale ok 50 zł za wszystko.

  • Dobra wypowiedź 1
Jaromir
komentarz
komentarz

No jak by poszło za 50zł to zawsze coś, zrobię inwenturke i może jeszcze jakieś części się znajdą. Płytę główna którą podesłałeś do jutra zamówię.

Jaromir
komentarz
komentarz

Raz jeszcze dziękuje za pomoc, plany zmieniły się o 180% , kuzyn postawił sprawę jasno przed rodzicami i jakimś cudem pożyczyli mu 500 zł do odrobienia, w takim razie budżet skoczył do 1000zł , raz jeszcze chciałbym prosić o pomoc, znalazłem taki oto sprzęt : 

https://www.neonet.p...19-f3d19aa.html 

Dodam iż ma to być komputer do gier typu Cossacks 3 , Dead Island , CS , Chivalry itp

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.