x-kom hosting

Dobór płyty głównej do komputera

CompProj
utworzono
utworzono

Witam.Mam komputer 4gb ramu, Intel Pentuim(R) po 2,80 Ghz 2,80 Ghz zasilacz 400W i kartę graficzną Asus Nvidia GTX 550 Ti  . Mam na oku do kupienia płyte główną z prockiem i ramem. Mianowicie Procesor AMD a10 7860k jest to czetrordzeniowy procesor po 4x4.00 Ghz 8gb ramu GOODRAM i płyta główna gigabyte fm2a88m-hd+ a zasilacz zostawiłbym swój i kartę graficzną też swoją. Jak myślicie jakby chodził taki komplet?? Czy to bedzie fajnie grało?? Koszt tego wyniósłby mnie 500zł.

cinomatic
komentarz
komentarz

Za 500 zł masz mocniejszego i5-3470 + płyta główna i ten zestaw AMD nawet się nie równa do tego.

 

Jaki masz model procka? I jaką płytę główną?

CompProj
komentarz
komentarz

Ale za 500zł mam komplet płyta + amd + 8gb ramu

bemol911
komentarz
komentarz
38 minut temu, CompProj napisał:

Ale za 500zł mam komplet płyta + amd + 8gb ramu

 

O zdecydowanie niższej wydajności i praktycznie bez szans na rozbudowę w przyszłości. 

Youki
komentarz
komentarz

Co to konkretnie za zasilacz?

Model obecnej płyty głównej?

CompProj
komentarz
komentarz (edytowane)

AMD a10 7860k jest to czetrordzeniowy procesor po 4x4.00 Ghz 8gb ramu GOODRAM i płyta główna  gigabyte fm2a88m-hd+     dokładnie taki zestaw chce kupić za 500zł bo mam znajomego który sprzedaje ale kartę graficzną zostawiam moją czyli Asus Nvidia GTX 550 Ti a zasilacz 400W Modecom. I mam pytanie czy taki komplet będzie jakoś fajnie dostatecznie śmigał i będą szły gry typu gta 5 wiedźmin 3 lub Battlefield 1 ?? Czy będzie to fajnie śmigało ??

Edytowane przez CompProj
Sztachu
komentarz
komentarz

Z tym procesorem i tą kartą graficzną to nie za bardzo 

CompProj
komentarz
komentarz

Wiem że karta nie jest jakaś mega mocna ale procek jest przecież dobry

bemol911
komentarz
komentarz

Jest mocno przeciętny.

CompProj
komentarz
komentarz

To chłopaki ostateczny werdykt będzie to jakoś śmigało pójdą np gry tego typu??

Youki
komentarz
komentarz

Niezbyt to będzie śmigało, do tego by to rozbudować będziesz musiał i tak znowu całą platformę wymienić.

Kupno tego APU za tą kwotę to strata kasy, to wolny CPU.

CompProj
komentarz
komentarz

Wiem,że tonie jest najnowszy CPU ale jednak jest dobry. Ja nie chce jakiegoś nie wiadomo jakiego kombajna bo poprostu mój budżet jest na to za niski. A te 500zł nie jest za sam procesor tylko Płyte główną procesor i ram. Poprostu chce żeby te fps były większe niż do tej pory i żeby nawet nie na za wysokich ale jakis tych wymaganiaach to GTA 5 albo wiedźmin 3 szły poprostu płynnie.Potrzebuje update ponieważ teraz to co mam czyli Intel Pentium E6300 jest prehistorią przy tym AMD.

Youki
komentarz
komentarz

To nie jest dobry CPU, zwykły, tańszy I3 2120 za te 180 zł jest od niego wyraźnie wydajniejszy.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.