x-kom hosting

i7-4790K vs i7-6700

dastin07
utworzono
utworzono

Tak jak w tytule jaki procesor polecacie bardziej , który bardziej wydajniejszy?.

Mam dość ograniczony budżet , jest to 1400zł-1500zł

Wygodniej by mi było kupić używkę 4790K za 1200zł na gwarancji i płytę za 170zł

Dla czego wygodniej ?

Ponieważ posiadam już ram DDR3.

Jest też opcja żebym kupił i7-6700 za 1050 zł ale wtedy bym musiał kupic płyte ,i ram za minimum 260zł co by powoli przekraczało mój budżet.

Więc ostateczne pytanie czy Haswell w 2017r i DDR3 jest to dobry wybór (wolę się upewnić ponieważ na innym forum jakiś filozof mi powiedział że Haswell i DDR3 w 2017 roku to jakaś pomyłka i strata pieniędzy).

SilentiumPc Vero L1 600W.

Dzieki za pomoc.

Matematyk0
komentarz
komentarz

Są ludzie, którzy dalej siedzą na Sandy Bridge i spokojnie im to wystarcza (mityczny i5-2500k) :P

 

Przy takim budżecie brałbym i7-4790k z płytą, dokupiłbym jakiś schładzacz i OC do granic możliwości, bo przy i7-6700 najprawdopodobniej przekroczysz budżet.

 

Ale żeby nie było, że to po prostu moja opinia wzięta z kosmosu - modernizujesz swojego starego PC-ta, składasz od zera z używek? Masz jeszcze jakieś podzespoły, oprócz tego RAMu i zasilacza? Karta graficzna, ilość RAMu? Potrzebujesz na teraz czy jesteś w stanie trochę poczekać?

dastin07
komentarz
komentarz

Nie wiem czy zrozumiałeś ale skylake jest bez K , to tak czy siak Haswell nie jest lepszy?

Modernizuję po prostu starego kompa.

Posiadam GTX960-4GB i 8GB RAMu (1600 mhz) oraz chłodzenie Spartan 3 Pro.

Dark_Moon
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam zamiar zrobic podobnie ciagle na Sandy Bridge i nie wybralbym tego i7 6700. One sa porownywale a i7 4790k nawet troche lepszy

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-6700-vs-Intel-Core-i7-4790K/3515vs2384

Ivy Bridge mialem napisac :)

Edytowane przez Dark_Moon
pomylka
Matematyk0
komentarz
komentarz
38 minut temu, dastin07 napisał:

Nie wiem czy zrozumiałeś ale skylake jest bez K , to tak czy siak Haswell nie jest lepszy?

 

Zrozumiałem, dlatego brałbym i7-4790k - różnice w architekturze (o ile w ogóle byłyby widoczne) zniwelujesz przez OC.

 

Mimo to, na waszym miejscu wstrzymałbym się z zakupami - zobaczymy, jak sprawują się nowe procesory AMD - jeżeli najmocniejsze SR7 mają przyzwoitą wydajność, SR5 w wersji 6-rdzeniowej powinno pokonać oba te procesory, a koszt wymiany platformy prawdopodobnie mieściłby się w budżecie. Ale to już bardziej gdybanie.

Frog1985
komentarz
komentarz

Wiadomo że 4790K kosztem 6700 bez K. Tego 4790K podkręcisz do 4.7-4.8 GHz i z palcem w tyłku odejdzie temu 6700.

539
komentarz
komentarz (edytowane)
53 minuty temu, Frog1985 napisał:

Wiadomo że 4790K kosztem 6700 bez K. Tego 4790K podkręcisz do 4.7-4.8 GHz i z palcem w tyłku odejdzie temu 6700.

Lubie takie teorie, nawet jak trafi sztukę idąca na 4.8 z Vid poniżej 1.4 to czymże zamierza go schłodzić.?

Moja sztuka owszem robi 4.8 , po delidzie , pozbawiana IHs , chłodzenie blok X61 na goły rdzeń plus CLU. Jest...w miarę ok choć przydałby się custom LC i to nie z kategorii byle tanio byle się świeciło :) Max na powietrzu po delidzie z NH-D15 byłem w stanie utrzymać tego proca na 4.6 Vid 1.240, Vcore 1.260. Ponieważ chciałem więcej przesiadłem się na Krakena z modyfikacjami. Pozbawianie mobo zapinki, mod sytemu montażowego, Clu na goły rdzeń, IHS jako brelok do kluczy :)

Jak kogoś interesują tempy w renderingu to proszę: od 4.6 do 4.8 - jest ok

http://www.forumpc.pl/topic/428335-oc-procesora-blender-cpu-render-test/

 

Na co dzień korzystam z profilu 4.6 (wydajność ok i cisza- obroty wentyli 800rpm). Po modyfikacjach wygląda to tak jak na screnie, przed nie było tak wesoło.

Gdybym dziś kupował i74790k szukałbym sztuki  produkowanej na Tajwanie. W necie można znaleźć sporo fajnych opinii na temat tajwańskiej wersji tego procka.Choc wiadomo..to i tak zawsze loteria. Jak ktoś chce pewniaka szuka selekta(aukcje internetowe, ogloszenia) nówkę np tutaj:

https://siliconlottery.com/collections/all

 

 

 

Testy na szybko, poglądowo jak jest teraz :

 

 

 

test.jpg

Edytowane przez 539

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.