x-kom hosting

Modernizacja Komputera Nowy Procesor

Mitacjo
utworzono
utworzono

Witam

Chciałbym zmodernizować swój komputer w najbliższym czasie moje podzespoły to 

karta gtx 1060 super jetstream 

ssd goodram iridum pro 

płyta asrock q77m vpro

chłodzenie fera 3

zasilacz corsair cx550m

obudowa phanteks eclipse p400s

procesor i5 2400 3.10 i tutaj chciałbym wymienić na procesor i7 3770k z wiadomych przyczyn procesor aktualny i5 dostałem i wiedziałem że muszę wymienić potem na nowszą platformę lub kupić lepszy procesor na sokecie 1155 tylko czy na mojej płycie będę mógł podkręcić bez problemu ten procesor ? 

bemol911
komentarz
komentarz
5 minut temu, Mitacjo napisał:

tylko czy na mojej płycie będę mógł podkręcić bez problemu ten procesor ? 

 

Nie bardzo, ta płyta pozwala tylko na zmianę BCLK.

Mitacjo
komentarz
komentarz

Czyli co radzisz lepiej kupować bez k ? 

rafalluz
komentarz
komentarz

Przy tej płycie dopłata do odblokowanego mnożnika to strata pieniędzy.

Mitacjo
komentarz
komentarz

No okey rozumiem ale ta i7 3770 będzie sobie spokojnie dawała raczej rade z tą kartą ? 

bemol911
komentarz
komentarz

Tak.

Mitacjo
komentarz
komentarz

Dobra jeszcze jedno bo znalazłem pamięci ram gdzieś w pudełku dokładnie chodzi tu o http://allegro.pl/ramaxel-do-pc-ta-4gb-ddr3-10600-1333mhz-jedna-kosc-i6730304107.html

ja posiadam taką 1 sztukę opłaca się kupić 2 i wsadzić żeby działało w dual chanel aktualnie posiadam ddr 3 crucial balistix 2x4 i razem by było 16 gb 

Youki
komentarz
komentarz

Można dokupić.

 

Youki
komentarz
komentarz

Wymiana samej płyty głównej pod OC w tym przypadku nie ma sensu, szczególnie przy obecnej cenie używek.

 

Mitacjo
komentarz
komentarz

Czyli co nie warto już inwestować w ten socket ? 

Youki
komentarz
komentarz

W Twoim przypadku niezbyt.

Mitacjo
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli co lepiej kupować nowy socket pod kaby lake  bo cena wyjdzie praktycznie ta sama dobrze rozumiem ? 

Youki
komentarz
komentarz

Sensowniej będzie przejść na używanego Skylake do OC jeśli chodzi o wydajność oraz cenę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.