x-kom hosting

OC Procesora, Blender- CPU Render Test

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Życie byłoby zbyt nudne :P 

Moim największym problemem był downgrade bios'u, bo od wersji bios z którą kupiłem płytę została taka operacja zablokowana i musiałem kupić nową zaprogramowaną kość z wersją 1301, a że wziąłem przesyłkę ekonomiczną czekałem tydzień na nią :(

539
komentarz
komentarz

Downgrade bios nowych mobo asusa w warunkach domowych jest cokolwiek kłopotliwy jak niemożliwy :) 

szynszyl1337
komentarz
komentarz

W przypadku Asusa Z170 Pro Gaming downgrade był możliwy do wersji BIOS z przełomu 2016/2017, ale i tak trzeba było  go flashować z poziomu Windows'a, a nie wbudowanej opcji w BIOS.

Nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno w każdej płycie Asusa posiadającej możliwość aktualizacji BIOS z portu USB można migrować między dowolnymi wersjami BIOS. (gdzieś coś takiego przeczytałem) 

539
komentarz
komentarz

łubudubu łub............................... szynszylku co myślisz o i75820K który na 1.46Vid robi 4.9. Nie wiem jak stabilne to OC nie ja testowałem ;)

szynszyl1337
komentarz
komentarz

i7 5820k mocno mi chodził po głowie i bardzo mi się podobał pod względem wydajności, a przy takim pięknym zegarze musi być fajnym potworkiem :) tylko jak takiego stworka schłodzić przy takim napięciu, mimo że lutowany jest??

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Chodź tu , mój ukochany eksperymentatorze/ekspercie..rzucisz swoim okiem :)

 

29 minut temu, szynszyl1337 napisał:

stworka schłodzić przy takim napięciu, mimo że lutowany jest??

Po pierwsze lutowany , nie lutowany delid możliwy i chłodzenie na golasa. Po drugie i co najciekawsze:

https://www.alphacool.com/shop/-new-products-/21588/alphacool-eisbaer-420-cpu-black?c=21227

i tu mi chodzi ostatnio po mojej pustej głowie :)

 

 

Ludzie jak ktoś ma nowego Ryzena wrzucajcie testy renderu z Waszych maszyn PLSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)

Edytowane przez 539
szynszyl1337
komentarz
komentarz

Cooler zacny się wydaje, ale pamiętaj jeszcze o predatorku 360 od EK :)
Też bym z miłą chęcią zobaczył jakiegoś ryzenka 

539
komentarz
komentarz

Predator to historia, Swiftech w PL ciężko dostępny, a i tak nowy set jak przyjdzie pora pójdzie pod kompletny LC a nie AIO.

Do tego czasu jednak męczy mnie nie modyfikowanie kompa i tak sobie na to AIO spozieram czule :)

szynszyl1337
komentarz
komentarz

A co rozważałeś biorąc pod uwagę nowy set??
threadripper czy może LGA2066?

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Na dziś nie wiem. Nowy ryzen bardzo mi się spodobał, kawał kloca, choć prócz danych katalogowych i obejrzeniu fajnego boxa nie chłonąłem szerzej wiedzy. Jeszcze mniej o nowym LGA.

Nie wiem, odstaje z nowościami, przyznaję zagrzybiałem ostatnio komputerowo.

Edytowane przez 539
szynszyl1337
komentarz
komentarz

Nie jesteś sam, bo też "zagrzybiałem" dość mocno, ale co niecoś czytałem od tych podstawkach. Dobrym znakiem dla osób ściągających czapki jest glutek u intela na LGA2066, ale dla nie podejmujących się tego to wielka strata, również intel nie zaoferował zbyt dużej ilości linii PCI względem AMD.
AMD wraz z premierą ryżu zawiodło mnie potencjałem OC i mam nadzieję, że wyjdzie dość szybko jakaś lepsza/nowsza rewizja dająca lepsze możliwości.

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Szynszyl kup sobie o ile Ty albo ktoś Ci bliski planujecie jakiegoś średnio prądożernego kompa.

Wersja z Japońskimi kondziołami. itd Tobie nie muśże tłumaczyć. Jak nie masz rezerwowego to tez warto pomyśleć za 180 Pln nie da sie chyba kupic lepszego zasilania. ;)

http://allegro.pl/zasilacz-super-flower-550w-80-gold-gw-warto-i6918741416.html#thumb/3

 

Edytowane przez 539
szynszyl1337
komentarz
komentarz

Kuszący, ale na razie w zależności od mojego planu październikowego będę musiał kupić obudowę lepszą do zapasowego komputera.

Szkoda, że się nie pojawił jakiś miesiąc temu jak składałem znajomemu komputer z i7 7700

  • 4 lata później...
szynszyl1337
komentarz
komentarz

Odkopuję coś bardzo wiekowego, jednak może komuś się taka informacja, bo sam na nią nie zdarzyło mi się trafić.

Kupiłem niedawno Ryzena 9 5900x do płyty MSI B450-a Pro MAX. Na ustawieniach domyślnych test w blenderze przy konfiguracji z sygnaturki render trwał koło 18 minut i 30 sekund jednak sekcja zasilania utrzymywała koło 78 stopni i procesor miał koło 75.  Po lekkich zmianach finalnym wynikiem dla tej płyty okazało się 4,6 GHz i 1,25V. Niestety jak widać na załączonym zrzucie ekranu sekcja po zaledwie 16 minutach i 57 sekundach renderu osiągnęła  84 stopnie.  Nie jest to satysfakcjonujący wynik do codziennej pracy, dlatego do codziennej pracy pod pełnym obciążeniem okolice 4,4GHz powinno być  optymalnym wyborem.

W moim przypadku na chwilę obecną procesor z płytą MSI będzie pracował z napięciem 1,0375V i 4,2GHz, gdzie mam około 55 stopni dla CPU i 48 stopni dla sekcji zasilania.

forum.png

ahaed
komentarz
komentarz

Myślałeś nad zmianą padów na VRM?

 

 

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Na chwilę obecną nie tykałem i raczej zostaną w formie jakiej są póki procesor będzie pracował na 4,2 GHz.

Na zestaw mam dwa pomysły:
1. Zrobienie "trzymadełka" w drukarce 3D dla wentylatora skierowanego na sekcję zasilania oraz wymiana termopadów - choć obawiam się efektu niewspółmiernego do wysiłku.

2. Jeżeli faktycznie zabraknie mocy procesorowi w obecnej formie będę polował prawdopodobnie na płytę Gigabyte Aorus B550 PRO, bo o ile mnie pamięć nie myli jej sekcja była bardzo dobra oraz miała fajny układ dźwiękowy w przeciwieństwie do obecnej płyty. Jednak oba plany są w sferze rozważań na razie. Obecna forma bezgłośnego komputera mimo pełnego obciążenia jest dla mnie na prawdę kusząca. W wypadku Gdybym jednak zdecydował się na płytę Aorusa, to też zostałbym zmuszony do inwestycji w jakieś chłodzenie AiO. Poziom hałasu TC14PE jest zbyt duży przy 70 stopniach dla CPU :D.

Pomijając delikatne zrzędzenie, wciąż jestem pod ogromnym wrażeniem jak płyta, która na wiosnę potrafiła kosztować 200 złotych potrafi sobie dobrze poradzić z prądozernym i wydajnym CPU jakim jest 5900X.

Moja konfiguracja pobiera jakieś 85 W - 88 W w spoczynku i 195 W pod pełnym obciążeniem procesora w cinebench R20. Zmierzony tanim miernikiem Greenpower LE-02.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.