x-kom hosting

Pytanie o kartę graficzną

Cazz11
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, jestem nowy na forum. Ostatnio zepsuła mi się karta i postanowiłem jak najszybciej kupić nową :D I teraz pytanie do Was, jaką kartę polecacie? Prosiłbym o plusy i minusy. Przeszukałem trochę internety i znalazłem taką: https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce-oc-6gb-gddr5-192-bit-2xdvi-d-hdmi-dp-box-gv-n1060wf2oc-6gd-974808/ Wydaje się być spoko :D Dodaję że jestem trochę zielony w tych sprawach więc mogę się mylić :D

 

Posiadam takiego kompa

Płyta główna: Gigabyte GA-H55M-S2H

Zasilacz: Fortron FSP500-60APN 500w

Procesor: Intel Core i5 760 2.80Ghz

 

Jak będzie coś więcej potrzebne, wszystko podam ;)

Edytowane przez Cazz11

bemol911
komentarz
komentarz

Jaki masz procesor ? 

  • Dobra wypowiedź 1
Cazz11
komentarz
komentarz

Intel Core i5 760 2.80Ghz

Youki
komentarz
komentarz

Do czego ten PC służy, gry?

Do tego zestawu GTX 1060 to stanowczo przerost formy nad treścią.

  • Dobra wypowiedź 1
Cazz11
komentarz
komentarz

Komputer głównie służy do gier i może czasami filmy. Dlaczego nie ta karta? Jak nie ona, to mógłbyś podesłać coś pasującego?

Youki
komentarz
komentarz

O jakie konkretnie gry chodzi?

Za słaby CPU stanowczo by myśleć o GTX 1060 6 GB

  • Dobra wypowiedź 1
Cazz11
komentarz
komentarz

Jeszcze przed zepsuciem się karty (Miałem Sapphire HD 5670) grałem w takie gry jak Rust, Bf4 itp. Może udałoby się na tym sprzęcie ruszyć jakąś lepszą kartę, pograć w te gry i jeszcze lepsze :D

Cazz11
komentarz
komentarz (edytowane)

Czytałem że mogę w tym procku włączyć tryb Turbo Boost i będzie 3.3GHz, a na niektórych poradnikach podkręcali do 3.9GHz xd. Co myślicie o tej karcie? Będzie lepsza niż ta wyżej? Będą na niej nowsze gry płynnie chodziły?

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-ti-4gt-oc-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dp-box-975436/

 

 

 

Edytowane przez Cazz11
Mogeto
komentarz
komentarz

właśnie z tym 3.9Ghz może być problem bo płyta nie wygląda żeby była stworzona pod podkręcanie

na Twoim miejscu sprawdziłbym na ile da radę podkręcić ten procesor i dopiero potem decydował o wyborze karty

ten MSI pewnie będzie cichszy ale średnio opłacalny, przy tej karcie najlepiej brać najtańsze wersje

  • Dobra wypowiedź 1
Youki
komentarz
komentarz

Po OC do 4 GHz 1050 Ti jako tako mógłby być, ale raczej tyle nie osiągniesz, bo płyta licha.

Ile masz obecnie pamięci RAM?

  • Dobra wypowiedź 1
Mogeto
komentarz
komentarz

ten i5 760 4Ghz jest jak i5 2400 stock, więc moim zdaniem można dać 1050Ti nawet do mniejszego taktowania niż 4Ghz

  • Dobra wypowiedź 1
Cazz11
komentarz
komentarz (edytowane)

Ramu mam 4gb. Narazie do kompa mam wsadzona jakas slaba karte. Jak podkrecic ten procek? Podeslecie jakies poradniki? 

Edytowane przez Cazz11
Youki
komentarz
komentarz

RAM też dokup, przynajmniej 2 GB.

Jaki masz cooler na CPU, BOX?

  • Dobra wypowiedź 1
Cazz11
komentarz
komentarz (edytowane)

Nad prockiem po prostu jest wiatraczek, sorki, nie znam sie :C Mam w planach kupno ramow ale narazie moim priorytetem jest karta :)

Edytowane przez Cazz11
Youki
komentarz
komentarz

Taki?

 

1_addmedium.jpg

  • Dobra wypowiedź 1
Cazz11
komentarz
komentarz

Tak jest, identyczny

Może inaczej, bez zmieniania niczego, poleccie mi jakąś kartę która udźwignie gry pokroju Rust, BF4 i lepsze 

Youki
komentarz
komentarz

Bez OC to co najwyżej z nówek GTX 1050 za te 549 zł - model od MSI z 3 letnią gwarancją producenta.

  • Dobra wypowiedź 1
Cazz11
komentarz
komentarz

A będą na niej bez problemu chodziły nowsze gry?

Youki
komentarz
komentarz

Po dokupieniu do tego pamięci RAM tak, ale też na wiele jeśli chodzi o detale w najnowszych produkcjach nie ma co liczyć.

 

  • Dobra wypowiedź 1
Cazz11
komentarz
komentarz

Ostatnie już pytanie, jak podkręcić ten procesor? Szukałem na internetach jakiegoś prostego poradniku ale nic takiego nie znalazłem :(

Cazz11
komentarz
komentarz

Dzięki za wszystko, temat można zamknąć, już wszystko sobie ogarnę ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.