x-kom hosting

Dysk podłączony pod SATA III ma transfer 3Gb/s

mikolajl00lol
utworzono
utworzono

Witam dziś uruchomiłem program rapid intel (do zarządzania dyskiem twardym) gdy wszedłem w zaawansowane właściwości to zobaczyłem "Szybkość transferu SATA: 3Gb/s" z tego co się orientuje to SATA III ma prędkość 6Gb/s. Otworzyłem komputer sprawdziłem czy aby na pewno jest podłączony pod SATA 3 i jest wszystko ok, Również sprawdziłem czy mój dysk obsługuje SATA 3 i wszystko się zgadza, na kablu mam też napisane że jest 6Gb/s.... Więc moje pytanie dlaczego mam wolniejszy transfer ? Może jest jeszcze inny sposób na sprawdzenie prędkości może to ten program podaje błędne informacje?

dysk.png

Youki
komentarz
komentarz

Tylko co za różnica, skoro ten HDD nawet nie wykorzysta w pełni możliwości SATA II? :) 

 

Jaro070
komentarz
komentarz (edytowane)
5 godzin temu, mikolajl00lol napisał:

dlaczego mam wolniejszy transfer ?

 

Nie masz :) A jaką masz płytę główną? 

 

Edytowane przez Jaro070
mikolajl00lol
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Jaro070 napisał:

 

Nie masz :) A jaką masz płytę główną? 

 

ASRock H81M-VG4

Czyli nawet jeśli to i tak niema różnicy nie tracę wiele ?

bemol911
komentarz
komentarz
14 minut temu, mikolajl00lol napisał:

Czyli nawet jeśli to i tak niema różnicy nie tracę wiele ?

 

Nic nie tracisz w przypadku dysku HDD.

Jaro070
komentarz
komentarz

Jak chcesz żeby w programie pokazywało SATA 6Gbps, to przepnij dysk do szarego gniazda na płycie.

mikolajl00lol
komentarz
komentarz

Ok. Dzięki za pomoc :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.