x-kom hosting

Zalman Z3 plus wentylatory wymiana

criss20ster
utworzono
utworzono

Witam. Jak w temacie. Mam zamiar wymienić te fabryczne wentylatory na jakieś lepsze np silentium Sigma pro 140 PWM lub 120 PWM. I właśnie tutaj pojawia się problem bo nigdzie nie mogę doczytać się czy "140" też wejdzie i nie wiem o co chodzi ztym oznaczeniem pwm i jak to stosować jeśli to ma do czegoś służyć. Czy moglibyście mi to wszytsko wyjaśnić ? 

 

Matematyk0
komentarz
komentarz

PWM: https://pl.wikipedia.org/wiki/Modulacja_szerokości_impulsów

 

Jeżeli wielkość wentylatora się zgadza, to wejdzie. W tej obudowie wszystkie wentylatory mają 120mm, więc te na pewno będą pasować, a czy wejdzie 140 - internet twierdzi, że nie, ale nikt Ci nie broni spróbować, jeżeli masz jakiś jeden pod ręką - jeżeli masz specjalnie kupować, szkoda pieniędzy, weź 120 i nie eksperymentuj.

Youki
komentarz
komentarz

Pod 140 mm trzeba rzeźbić. 

Jakie masz obecnie podzespoły w tej obudowie, wszystkie śmigła chcesz wymienić?

criss20ster
komentarz
komentarz

Powiem cI tak one sa te fabryczne jakie byly dawane w zestawie pod ta obudowe ale bym wymienil te spod spodu te co sa 2 na gorze bo ktorys starsznie cos lupie czy jakos tak wczesniej bylo ok wiec nei wiem czy cos moze z lozyskiem mechanizme  czy moze cos innego sie stalo i bym wymienil wlasnie na cos lepszego 

criss20ster
komentarz
komentarz

Chyba udało mi się naparwić ten denerwujący dżwięk buczenia, Rozebrałem wyczyściłem nasmarowałem i zobaczymy jak będzie dalej. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.