x-kom hosting

Płyta główna GA-B250M-DS3H. PROBLEM.

Irv1ng
utworzono
utworzono

Słuchajcie mam wielki problem. Może ktoś sprawdzić ile wentylatorów do tej płyty mogę podłączyć? (nie licząc wentylatora CPU). Kurde dzisiaj mi przyszły części do modernizacji kompa, podczepiam wszystko i zonk. Nie mogę znaleźć pinów na podłączenie wentylatorów :( Widzę tylko CPU FAN i SYS FAN. Możliwe jest to, że do płyty głównej za ponad 300 zeta jest tylko jedno podłączenie wentylatora, nie licząc tego na CPU? Załamka! Mógłby ktoś to sprawdzić?

bemol911
komentarz
komentarz
31 minut temu, Irv1ng napisał:

Możliwe jest to, że do płyty głównej za ponad 300 zeta jest tylko jedno podłączenie wentylatora, nie licząc tego na CPU?

 

Tak, są tylko 2 złącza. Możesz użyć przejściówki molex -> 3pin.

Twoja obudowa nie ma kontrolera wentylatorów ?  

  • Dobra wypowiedź 1
Irv1ng
komentarz
komentarz (edytowane)

Moja obudowa to Phanteks Enthoo Pro M Acrylic, mam fabryczne wentylatory z przodu i z tyłu, do tego jeszcze kupiłem na górę wentylator 140. Teraz po podłączeniu patrze, że mi miejsc brakuje i tylko ten tylni mogę podłączyć. Pozostaje mi tylko zwrócić płytę. 

 

Może ktoś przenieść ten temat do wątku z płytami głównymi? z nerwów pomyliłem działy. :(

Edytowane przez Irv1ng
bemol911
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Irv1ng napisał:

Pozostaje mi tylko zwrócić płytę. 

 

Możesz też kupić taką przejściówkę:

 

http://www.komputronik.pl/product/275027/bitfenix-adapter-molex-do-3x-3-pin-12v-20cm-czarno-czarny.html?gclid=CjwKEAiArbrFBRDL4Oiz97GP2nISJAAmJMFa1frvG83Mafr4OPfSXZiaj5-UVGwZgQxZUK_HhFRRhxoCXGDw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Podłączasz ją do złącza molex w zasilaczu i masz 3 dodatkowe gniazda do wentylatorów. 

  • Dobra wypowiedź 1
Irv1ng
komentarz
komentarz

Nie zakłóci to w żaden sposób pracy komputera? Wentylatorów? czegokolwiek?

bemol911
komentarz
komentarz

Nie, wentylatory masz ze złączami 3 czy 4 pin ? 

  • Dobra wypowiedź 1
Irv1ng
komentarz
komentarz (edytowane)

Te fabryczne Phanteks są 3 pin, SilentWings 3 jest 4pinowy. Ale ten 4 pinowy podłaczyłbym do SYS Fan gdzie jest 4 pinowy, to te dwa 3 pionowe wsadziłbym do tego adaptera

Edytowane przez Irv1ng
bemol911
komentarz
komentarz

To Phanteksy podłączysz do tej przejściówki  a SilentWingsa do płyty głównej dzięki czemu będziesz mógł sterować jego obrotami. 

  • Dobra wypowiedź 1
Irv1ng
komentarz
komentarz

Dzięki, tak zrobię :) Patrze płyty główne, to żeby zamienić na taką która miałby 4 złącza wentylatorów na płycie to musiałbym sporo dołożyć. 

Youki
komentarz
komentarz

To nie będzie miało kompletnie sensu, taniej dorwiesz prosty regulator obrotów montowany w obrębie zatoki 5.25 cali.

  • Dobra wypowiedź 1
Irv1ng
komentarz
komentarz (edytowane)

Youki tam mam DVD :D Teraz mi nie działa bo jest stara i nie moge jej podczepić. Próbuje jakos z pendrive botować, żeby instalacja Windowsa ruszyła, ale błędy wyskakują :( 

 

Ej i dobre jaja, zamówiłem obudowę Phanteks Enthoo Pro M, tę tańszą bez okna na cały bok, a przysłali właśnie tę droższą z oknem na całą klapę i przednim wentylatorem, którego nie mogę podłączyć :P

Edytowane przez Irv1ng
Youki
komentarz
komentarz

No, ale w obudowie raczej nie masz tylko jedno miejsce 5.25?

O jakie błędy Ci chodzi?

Irv1ng
komentarz
komentarz

Tylko jedno 5.25 :( obudowa

 

Wyskakuje mi "brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków cd dvd", bootowanie zrobiłem na pendrive fat32. Mam kilka wejść USB 3, ale nawet próbowałem włożyć do 2.0 i dalej to samo. Do tego jest jakiś nowy bios Gigabyte, a nie ten stary w którym czuje się dobrze :D Może coś poszukam jak to zrobić.

Youki
komentarz
komentarz

Montowane na śledziu były jeszcze kontrolery, ewentualnie wywalić DVD i kupić na złącze USB jak potrzebujesz.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.