x-kom hosting

Za dużo pasty termoprzewodzącej

Pulkownik
utworzono
utworzono

Witam,po trzech latach 1 raz zmieniłem pastę termoaktywną.Wyczyściłem starą i nałożyłem nową w formie X.Ale ze byla to mala strzykawka to wycisnalem wszystko na procesor.Dzisiaj czytałem że jak sie za duzo nalozy to moze zaszkodzic.I niewiem czy przypadkiem nie dalem jej za duzo i niewiem co robic czy usunac i nalozyc od nowa ale mala ilosc,Prosze o pomoc z gory dziekuje dodam jeszcze to : 

2017-02-23.png

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Tego nikt nie zgadnie, co może się stać lub nie. W najgorszym przypadku, nadmiar pasty spłynie pod procesor.

 

Na przyszłość pamiętaj, by czystym palcem rozsmarować tylko mgiełkę pasty silikonowej na procesorze i radiatorze. Czemu tak a nie inaczej ? Bo pasta pełni tylko jedną funkcję, wypełnia mikro szczeliny pomiędzy procesorem i radiatorem. Pasta jest przewodnikiem ciepła, więc poprzez wypełnienie mikro szczelin, to ciepło zostaje efektywniej przekazane do radiatora. Pasta termoprzewodząca nie chłodzi tylko przekazuje ciepło. To radiator z wentylatorem pełni funkcję chłodzenia. Więc ilość nie równa się jakość w tym przypadku. Koniec, kropka i amen.

Edytowane przez MasterYoghourt
Pulkownik
komentarz
komentarz

A jak dostanje się to spali procesor? A ogólnie teraz temperatury będą normalne czy skoczą

Chodzi mi czy nawet poprzez takie nałożenie pasty temperatury będą normalne i czy już z pastą nie da się nic zrobić

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Pasta przewodzi temperaturę, więc jej nadmiar nie wpłynie zbytnio na wzrost temperatury.

Pulkownik
komentarz
komentarz

Ok dzięki i ostatnie 2 pytania :

-czy jak się dostanie pod procesor to go spali?

-nie mogę już temu zaradzić?

Jakoś to wyczyciść?odkrecic i zmyc?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Możesz zdjąć radiator i palcem zdjąć nadmiar pasty. Radiator zdejmij jak nie jest zbyt gorący. Pamiętaj o dwóch sprawach, nie urwij czegoś na płycie i załóż dobrze radiator.

Pulkownik
komentarz
komentarz

Tak zrobilem,usunalem nadmiar,nic nie urwalem :) dziekuje za poswiecony czas

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.