x-kom hosting

Brak intel turbo boost 2.0 w płycie gł., procesor i5-6402p

domimura15
utworzono
utworzono

Witam.

Mój procesor to intel i5-6402p 2.8-3.4 Ghz Intel turbo boost 2.0. Niestety moja płyta główna nie obsługuje tej technologii. Sprawdzając wydajność w zakładce zadań mój komputer w zależności od procesów osiągał szybkość powyżej 2.8 Ghz np. 3.1, 3.3 i zależy to też od tego jaką ustawie opcje zasilania. Czyli np. ma 1,55 Ghz raz 2,70, drugi trzeci 3,30. Moje pytanie czy to są realne prędkości i procesor ten osiąga te wielkości powyżej 2.8 Ghz nawet gdy płyta nie obsługuje Intel Turbo boost. 

Dziękuję i pozdrawiam.

Youki
komentarz
komentarz

Każda płyta główna to obsługuję.

 

Poza tym pisałeś, że CPU osiągnął wartość 3.1 GHz, a to jest wartość w Trybie Turbo, bo domyślnie, bez tego niezależnie od ilości obciążonych rdzeni taktowany byłby 2.8 GHz

  • Dobra wypowiedź 1
bemol911
komentarz
komentarz

Tak najogólniej mówiąc Turbo Boost jest wbudowany w procesor i każda płyta go obsługuje. 

domimura15
komentarz
komentarz

Dziękuję za pomoc. Lepiej pytać niż błądzić. Pozdrawiam. :)

Youki
komentarz
komentarz

Pamiętaj, że 3,4 GHz to wartość maksymalna w przypadku tylko obciążenia jednego rdzenia, w przypadku obciążenia wszystkich rdzeni w trybie Turbo procesor może osiągnąć taktowanie 3.1 GHz. ;) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.